•  

ktoś mi wyjaśni dokładnie o co chodzi z tym #nordstream2 jedni mówią ze to zablokuje żeglugę większych kontenerowców, które to i tak teraz nie mogą pływać bo za płytko, inni że jak będzie potrzeba to się pogłębi i rurociąg da niżej wiec nie ma problemu. Wiec ja już nie wiem (✌ ゚ ∀ ゚)☞ i czemu nie umiemy się dogadać z tym rurociągiem i czerpać z tego zyski ?
    #polska #polityka #gaz

•  

i czemu nie umiemy się dogadać z tym rurociągiem i czerpać z tego zyski ?

@fraciu: Bo to gra kto będzie czerpał zyski kosztem kogo.

nie mogą pływać bo za płytko, inni że jak będzie potrzeba to się pogłębi i rurociąg da niżej

To dlaczego nie Niemcy nie chcą od razu zakopać niżej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@fraciu: Nordstream2 omija Polskę

•  

@MiKeyCo:
      -no ale jak to szło by się pewnie dogadać i przyklapnąć to w zamian za niższe troszkę ceny albo coś
      - a po co teraz kopać głębiej pewnie wiązało by się to z pogłębieniem i rosną koszta a polska jakoś nie kwapi się do pogłębiania, może szlo by się z Niemcami dogadać ze oni zapłacą trochę za pogłębienie my zgodzimy się na rurociąg tak działa dyplomacja może być win win ale nie bo nie

•  

@anheli: tak ale pierwotnie miał iść przez Polskę chyba

•  

@fraciu

no ale jak to szło by się pewnie dogadać i przyklapnąć to w zamian za niższe troszkę ceny albo coś
      Właśnie o to chodzi, że takie dogadanie można sobie o kant dupy rozbić, bo jak będzie w tym interes rosyjski, to ze wszystkiego można się wycofać i postawić Polskę przed faktem dokonanym.
      Tu chodzi o politykę dywersyfikacji źródeł energii, czyli bezpieczeństwo energetyczne w UE.

Gorące dyskusje ostatnie 12h