Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś z was zastanawiał się jakie są szacunkowe ilości utraconych/spalonych/zapomnianych wszystkich Bitcoinów, poparte solidną analizą blockchaina od samego bloku genesis Bitcoina, to jest ich:

Około 3 380 582 BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wśród nich zapewne Satoshi Nakamoto, ś.p Hal Finney i mnóstwo nerdów co włączyło swojego minera (pod postacią Bitcoin core) na parę chwil i wykopali 50 BTC. Nie mówiąc o osobach, co go kupowały po 0,0001$ i tak dalej.

Oczywistą kwestią która jest najbardziej rozpalająca: Ile może posiadać Satoshi Nakamoto oraz ile zostawił ś.p Hal Finney Bitcoinów swojej rodzinie? (dla zainteresowanych wątkiem Hala Finneya KLIK

Pamiętajcie, że zawsze istnieje niezerowa szansa, trafienia na privkeya który był jednym z "zagubionych", nawet można trafić na privkeya Satoshiego. Do zastanowienia się jest więc kwestia bardzo odległa ale realna, ile do 2140 roku, lub 2085 roku (do momentu wydobycia ostatnich Bitcoinów) zostanie ruszonych "zagubionych" portfeli.
Jak komuś by to się udało, to myślę że radość nie trwałaby długo, zawał byłby szybszy od przesłania środków w nowe miejsce.

Dokument z wyliczeniami, rzutem oka na wszystkie martwe adresy dostępny tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xTROekDerP1TPOB3SOD_1bbQr580BPqbhF3YHdO96pw/edit?pref=2&pli=1#gid=189298223

Miłych przemyśleń.

#bitcoin #btc #kryptowaluty #ciekawostkikrypto #melomanpisze
  • 25
@MelomanBTC: Tak całkiem poważnie - jest np. grupa adresów z 2013 z równymi 2k BTC, to wygląda jak cold storage, pewnie sporo wczesnych inwestorów autentycznie wierzy w ideę i po prostu trzyma. W każdym razie - za rzadko widuję info, że ktoś się powiesił, bo zgubił klucz do portfela z kilkoma tysiącami BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MelomanBTC a to nie da się zrobić algorytmu łamiącego klucz do takiego portfela? Przecież jak ktoś ma taką kopalnie Bitcoin to jak by był dobrym programista mógł by ten potencjał wykorzystać do łamania dostępu do takich portfeli niż do kopania Bitcoin w końcu to duża moc obliczeniowa czy nie da sie tego tak wykorzystać? Żeby się włamać do takiego portfela?
@sendlicz @wytrzzeszcz jeżeli można sprawdzić co chwilę nowa kombinację np. 1mln kombinacji w ciągu sek i nie jest to ograniczone czasowo że można np. 5 prób na godzinę to jeżeli na portfelu znajdowało by się dużo BTC po wysokim kursie to myślę że było by to opłacalne.. ja oczywiście nie posiadam takiej wiedzy żeby się włamać ale myślę że jeżeli ktoś to zrobi to nawet nikt się o tym nie dowie poza
@darkshadow: Tak jest taki algorytm, jest nawet pool który swoją moc zamiast konwertować na autoryzowanie transakcji (czyli bycie minerem), to jest dosłownie zderzaczem bitcoinów i robi to o czym napisałeś.

Swoją drogą ekstremalnie nie opłacalne, ale skoro sprawia fun i ktoś ma nutkę hazardzisty, lub osoby która lubi takie "losy szczęścia" to czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)