Wpis z mikrobloga

1. Bądź mną
2. Popraw krytyczny błąd na produkcji, jednocześnie psując inną rzecz...
3. Po weekendzie przychodzą inne błędy ze wspomniym wcześniej błędem, który spowodowałeś.
4. Przez pomyłkę wina idzie na kolegę, który już nie pracuje
5. Popraw błąd, który zrobiłeś i dostań pochwałę za szybką reakcję

Profit? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #pracbaza #wygryw
  • 28
@pwn3r: ta, bo kazdy wie że na środowisku testowym wychwycisz wszystkie bugi...

A user acceptance test na naprawę bugfixa? Gdzie ty pracujesz że możesz zawracać dupę klientom za każdym razem jak robisz niewidoczną zmianę w kodzie?
@sakfa: no pracuje w firmie w ktorej zeby cos wrzucuc na produkcje to kod musi przejsc caly proces od zgloszenia buga przez biznes, przekazania go do dev teamu, naprawy bugów, akceptacji na UAT i puszczenia na produkcje przez comiesieczne (mniej-wiecej) MTP. Nie ma szans zeby jakis fix zepsul cos innego bo wtedy nie wejdzie do MTP. Jak puszczasz fixy na produkcje gdzie apka jest uzywana 24/7 to sobie na samowolke nie
@pwn3r: wydajecie na produkcję co miesiąc? Co Wy tam piszecie, sterownik do wirówki? I co w tym czasie robi konkurencja, śpi? :)

Generalnie masz trochę ograniczone horyzonty do swojej własnej firmy. Ja np. pracowałem w firmie w której wydaje się na produkcję kilka razy na godzinę a "testy" robi się na oneboxie wpiętym w produkcję - jak masz 1000 maszyn i nie masz sticky sessions to choćbyś one boxa całkowicie
@grzech_u ja kiedyś na serwerze i na komputerach podpiętych do sieci (tylko w udostępnionych folderach) znalazłem pełno wirusów. Jak to zgłosiłem przełożonym wybuchła awantura że to ja zawirusowałem cała firmę bo wcześniej nie było. Antywirusa też nie było bo po co jak nie było wirusów. A po moim odkryciu tylko koszta wzrosły.