Wpis z mikrobloga

Przenosiłem ostatnie torby, które od tygodni leżały ciśnięte w jeden kąt. Gdy podniosłem ostatnią, wytoczyła się z niej kolorowa puszka. Zdziwiony, złapałem ją i dokładnie obejrzałem, zastanawiając się, skąd się tutaj wzięła. Mała, kolorowa, z napisami po angielsku, obklejona dodatkową etykietą. Zaraz mnie olśniło – to małe piwo imbirowe, które przywiozłem sobie z Islandii. Tych małych puszeczek można było znaleźć tony w tamtejszych sklepach – u nas ciężko wyhaczyć ten napój gdziekolwiek.

Otworzyłem, wziąłem łyk. Imbir zaczął lekko piec mnie w gardło.

Zapach i smak napoju od razu przeniósł mnie myślami do samochodu.

Samochodu, w którym pierwszy raz otworzyłem taką puszkę. Wracałem wtedy z zakupów, kilka tysięcy kilometrów od domu.

Zachodziło powoli słońce,
mimo, że było kilkanaście minut po piętnastej. Wzeszło niewiele wcześniej – chwilę przed jedenastą, utrzymywało się minimalnie nad horyzontem i zaczęło kierować w dół. Zimowe islandzkie dni są rajem dla fotografów pod jednym względem – światło, jeśli już w ogóle jest, to ciągle jest dobre – słońce albo zachodzi, albo wschodzi. Problem tylko w tym, że przez jakieś 20 godzin na dobę słońca nie ma w ogóle. (...)

Link do wpisu

#zwtravel
Pobierz zbigniew-wu - Przenosiłem ostatnie torby, które od tygodni leżały ciśnięte w jeden ką...
źródło: comment_Wchva10Cw5qUTRdioW6AQYErECsCj7mV.jpg
  • 12
Wołam zainteresowanych (90) z listy ZW Travel Blog
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @zbigniew-wu @Fokstrot88 @PrawieJakBordo @tolstyy00 @ostatni_wolny_login @porbono @zuom @wyimaginowanychlopiec @Patyq_ @ostrvljanka @czarnorycerz @pelson96 @Awkward_Tit @MajorAutobus @cebulandia @sssabae @qwaq @dojcz_szpreche_nicht @Kradziej_mandarynek @Melisandre
@zbigniew-wu: mam podróżnicze pytanie, ale z trochę innej beczki. Wiesz jak jest z tą zmianą dotyczącą bagażu podręcznego w ryanairze? W marcu lecę z samym plecakiem i nie chciałbym dawać go do luku (aparat i kamerkę mogę ewentualnie wyjąć) a jednocześnie nie potrzebuję dokupywać pierwszeństwa wejścia i tej małej walizki do bagażu podręcznego? Pilnują teraz tego mocniej niż wcześniej?
@x-ray: wiesz co, w Ryanie ponoć zmiana jest od dzisiaj. Małą torebkę możesz zabrać na pokład tak czy inaczej, więszky podręczny mogą Ci zabrać, chyba, że lecisz do Izraela, to ponoć mają zabierać tak czy inaczej do luku duży. Jak pilnują to nie wiem, ostatnio jak leciałem do Malagi, to zabrali mi większą walizkę do luku, ale jak ustawisz się wcześnie w kolejce, to mogą chyba nie zabrać.

Jak bardzo potrzebujesz,
@x-ray z tego co widzialem to zabierali tylko ten drugi wiekszy bagaz, my z dziewczyna mielismy plecaki dosc spore i nam nie wzieli, ta zasada jest od wczoraj wiec poczytaj za jakis miesiąc na forach czy nadal to tak wyglada, acha lecielismy z Aten