Wpis z mikrobloga

Czy da się podpiąć #rpi #raspberrypi pod zwykły dekoder dvb-t? Nie widzę za bardzo możliwości odczytu obrazu przez malinę. Chyba tylko podpięcię oddzielnego dongla usb z dvb-t do maliny i podpięcie anteny przez aerial-out ze zwykłego dekodera. Tylko że wtedy robią się niepotrzebnie dwa dekodery #dvb-t. Ktoś ma inne pomysły?

Dekoder zwykły musi być wyłączony żeby sygnał szedł przez przelotkę do dongla dvb-t, right?
  • 8
@a8110aac8b:
A co po ten pierwszy DVB-T?
Podłącz antenę od razu do DVB-T maliny.

A poza tym -- to nie wiem, czy rozkodowany przez pierwszy tuner DVB-T sygnał można podać na wejście drugiego tunera -- ten drugi chyba oczekuje zakodowanego sygnału?
@a8110aac8b:
No to w takim razie dongel DVB-T za parę(naście) PLN to najprostsze wyjście (albo wejście).
Malina nie ma wejścia video, a tym bardziej wbudowanego tunera DVB-T, więc inaczej tego aerial-out nie obsłużysz.
@a8110aac8b:
Przypuszczam, że nic nie zobaczy.
Na moje to USB w tunerze to tylko kontroler, który umie obsługiwać dyski -- do nagrywania i odczytywania wideo.
Na 99% to USB to nie jest USB obsługujące dekoder w tunerze -- wtedy raczej byłoby inne gniazdo.
W ogóle nie widziałem chyba jeszcze urządzeń USB, które się łączy męsko-męskim kablem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a8110aac8b: najprostsze rozwiązanie to tuner DVBT na USB do maliny. Na wyjściu antenowym masz cały czas sygnał niezależnie czy dekoder jest włączony czy wyłączony.
@aro84 ponoć właśnie nie, w googlach mówią że w momencie gdy dekoder dvb-t odbiera sygnał z anteny to nie przekazuje go na aerial-out.
W każdym bądź razie wszystkie znaki na niebie wskazują że będzie dekoder dvb-t -> dongiel dvb-t :/
Szkoda że dwa urządzenia do tego samego a nie jedno