Wpis z mikrobloga

Pomocy mireczki, trafiłem na #oszukujo na olx. Kupiłem u gościa obudowe do kompa z jakimiś starymi częściami (zależy mi na obudowie). Kupowałem już sporo razy na OLXie więc niestety nie wziąłem za pobraniem, 450 zł. Janusz od kilku tygodni zwleka z wysyłką, raczej nie ma zamiaru wysłać w ogóle. Wymyślał historyjki że miał wypadek albo że dał kompa koledze do wysłania (xd). Mam jego nr konta, nazwisko i imie oraz adres, co robić? Policja coś zdziała? Z tego co się orientowałem to w świetle prawa zawiazaliśmy umowę no i przy tej kwocie to już jest przestępstwo.

Aha, konto ma od 2013 roku i ma jeszcze jakieś 2 rzeczy wystawione.

#pomocy #olx #oszukujo #prawo
  • 10
@Abuyin: Straszyłem już ale albo mnie blokuje na olxie albo nie odczytuje wiadomości, ostatnio po 2 tygodniach przeczytał to co pisałem i zaczął coś wymyślać że już już wysyła. Telefonu niestety nie mam, chyba spróbuje napisać z innego konta co do innego przedmiotu i jakoś zdobyć numer.
@Pieniek: wasze wiadomości na olx, massengerze czy gdzie tam się kontaktowaliście są dowodem zawarcia transakcji kupna sprzedaży i z takim czymś idziesz na policje.
@Pieniek: Nawet jak konto na żula to zapewne logował pisał z domu, policja bierze adres IP gościa od olx i mają dane abonamenta, jego adres zameldowania itp. Istnieje wydział do spraw cyberprzestępczości. Łatwiej oszukać kogoś na realu niż w necie ( ͡º ͜ʖ͡º)