Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Coś mi tu nie gra

  Nie wiem czy robić znalezisko, ale uważam, że warto się podzielić tą informacją. Wszelkie źródła zamieściłem w linku powyżej.

  Wczoraj o siedemnastej byłem na posiedzeniu rady osiedla Stare Miasto. Przez część spotkania obecny był burmistrz, z którym analizowaliśmy planowany budżet na przyszły rok oraz inwestycje, które mają mieć miejsce na terenie Starówki.

  Moją uwagę jednak przykuł pewien punkt odnośnie planowanego zakupu przez miasto działki z dawną plebanią, o którą wybuchła afera z fałszerstwem dokumentów przez radnego PiS. W sierpniu tak czy siak doszło do udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, tylko nie na ok. 15 tysięcy złotych, a blisko 8 tysięcy. Wiem, że była mowa o kwocie ponad 150 tysięcy, ale ona dotyczyła głównie samego kościoła.

  Zastanawia mnie, dlaczego miasto dofinansowuje remont starej plebanii prywatnemu właścicielowi (który mieszka w Sopocie), by niedługo później odkupić całość? Jeszcze ciekawsze jest to, że ponad dwa lata temu wystawiono tę działkę na sprzedaż za ok. 750 tysięcy złotych na OLX i nikt jej nie kupił.
  Z tego co mi wiadomo radni mają głosować przeciwko temu zamysłowi. Wysłałem zaniepokojony wniosek do urzędu o dostęp do informacji publicznej z pytaniem ile takich dotacji dla tej plebanii miało miejsce i ile na to wydano pieniędzy. Śledząc dane w Biuletynie Informacji Publicznej znalazłem dodatkowo dane mówiące o tym, że od 2010 roku z miejskiej kasy na prace konserwatorskie przy kościele poszło oficjalnie conajmniej 625 tysięcy złotych.
  A z informacji takich drobnych, aczkolwiek pozytywnych, staram się o budowę stojaku na rowery dla dzieciaków mieszkających na Rynku.

  #leczna #patologiazmiasta #bekazpisu #samorzad #czujedobrzeczlowiek #neuropa
  pokaż całość

  odpowiedzi (20)

 • avatar

  Nie ja zaznaczałem (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  #heheszki #czarnyhumor #humorobrazkowy

  odpowiedzi (8)

 • avatar

  Sytuacja na współczesnym rynku matrymonialnym na przykładzie Pawła Paczula.
  - brzydki nie jest
  - nie wiem jaki wzrost, ale z 180cm ma
  - jest dynamiczny, oraz posiada charyzmę
  - nie ma prawa jazdy
  - ma pracę jako dziennikarz i prowadzi programy na weszło
  - wynajmuje pokój w Wawie
  Taki Paweł nie jest obecnie w stanie nic zdziałać na rynku na rynku matrymonialnym. W jakimś quize czy coś Wojciech Kowalczyk powiedział do niego coś w stylu " Pawełku znalazłbyś sobie jakąś dziewczynę" i Paweł momentalnie wtedy przygasł. W " Liga express" odc17 powiedział: że nikt nie jest w stanie się podniecić blisko niego, jak kolega z redakcji powiedział że cieszy się z bycia w tym programie. Dla niektórych może być to żarcik, ale dla mnie to smutna prawda. Nie znam go i nie wiem, jakie próby podejmuje z różowymi, ale na pewno mu nie idzie. #przegryw #blackpill pokaż całość

  odpowiedzi (81)