Wpis z mikrobloga

Pytanie raczej do #it #bezpieczenstwoit #opsec oraz @niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona @imlmpe
Używam Protonmaila,signala oraz Telegramu. Mam zaszyfrowany telefon,dosyć długie i bezpieczne hasło blokady ekranu. Używam też VPN po za domem,jednak nadal nie czuję się wystarczająco zabezpieczony.
Wiem że w Iphone jest tryb anty bagieta wciskając 5x jakiś przycisk,wyłącza to możliwość odblokowania ekranu za pomocą odcisku palca - jednak ja jestem użytkownikiem androida (xiaomi) i chciałbym dowiedzieć się czy jest coś podobnego właśnie w tym systemie.

Jak jeszcze można zabezpieczyć telefon przed potencjalnym złodziejem? Chodzi oczywiście o to co na nim się znajduje a nie samą słuchawkę.
Chciałbym też poznać opinię ekspertów stąd moje zawołanie do powyżej wymienionych #android
  • 8
@ZaufanaTrzeciaStrona: Android 7+ jest szyfrowanie całego telefonu wdrożone. Dokumenty które trzymam w telefonie nie powinny trafić ani do Seby z osiedla ani do policji czy ABW - jednym słowem ściśle tajne gdzie nikt nie powinien oprócz powołanych do tego osób mieć dostępu. Przed NSA raczej się nie obronię,chyba że macie jakiś sposób to chętnie i o tym przeczytam.
@nofink: W domu mam maca mini,do pracy niestety laptop z windowsem,ale też zamierzam zmienić na coś z OSX. Iphone na razie odpada bo to tyczy się z dosyć sporym wydatkiem (autorska - firmowa aplikacja napisana wyłącznie na androida,dostaliśmy ją 3 miesiące temu i troche na to pieniędzy poszło)

po przeczytaniu komentarza od @ZaufanaTrzeciaStrona jednak będę musiał znaleźć fundusz aby przeportowano mi apkę na Ios. Czekam również na opinie innych bo jest
@ZaufanaTrzeciaStrona: właśnie chodzi o to że przez apkę często wysyłam/odbieram te tajne. Generalnie wg. mojej opinii lepiej było by trzymać wszystko na serwerach z dostępem poprzez wewnętrzny vpn ale jakiś tłumok tak zaprojektował cały system że kilka b. ważnych rzeczy trzymać muszę w telefonie.