Wpis z mikrobloga

Wszystkie multikulti rasy zjednoczone przeciwko wspólnemu wrogowi - ludziom. Pod wodzą gdakającego pokracznego niby-klingona. I ich nadzieją jest posiadająca niezliczone pokłady współczucia czarna michałka.

Usunęli klingonowi wszelkie "zbędne" organy i dzięki temu jest identyczny z ludźmi (poza "bliznami" wewnątrz, które nie są wykrywalne normalnym skanem ciała). #logikastd a właściwie to ##!$%@?


I oczywiście się zawiodłem, ależ to było przewidywalne.

Niech żyje wielka litościwa czarna nadzieja wszystkich gatunków! Niech żyje nadzieja lewaków na świetlaną kosmiczną przyszłość! Niech żyje Michałka Sparzonaszynka( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#std #startrek
  • 12
@Djelon: Scena z VoQ całkiem mi się podobała, bardzo ładnie widać co różnice w ideologii robią z człowiekiem, znaczy klingonem.

Co do ciała to tak trzeba by wymienić albo zmodyfikować każdą komórkę inaczej proste badanie dna by wystarczyło.
Mocno naciągane.
@Djelon: Pomysł z wystruganiem człowieka z Klingona to jest "majstarsztyk" nawet jak na ten serial. Do ostatniej chwili nie mogłem uwierzyć że w takie coś pójdą. Terapia genowa? Przeniesienie umysłu do jeńca albo klona? #!$%@? #!$%@? piła kątowa w łapę i jechane! I #!$%@?ć narkozę. No nawet Wells w Wyspie dr Moreau pisanej pod koniec XIX wieku gdzie chirurgicznie robiono ze zwierząt ludzi rozegrał to subtelniej
@LegionPL: No to plus
@jast: @LegionPL: ale te jazdy się też nie trzymają kompletnie kupy.
Skoro niby przerobili klingona na człowieka, to kim jest Ash, skąd się wzięła jego osobowość? Przenieśli jego osobowość na wierzch osobowości Voq? To nie prościej było osobowość Voq wsadzić do człowieka.
A co z ciałem Asha?
#logikastd
@jast:

@Djelon: Pomysł z wystruganiem człowieka z Klingona to jest "majstarsztyk" nawet jak na ten serial. Do ostatniej chwili nie mogłem uwierzyć że w takie coś pójdą. Terapia genowa? Przeniesienie umysłu do jeńca albo klona? #!$%@? #!$%@? piła kątowa w łapę i jechane! I #!$%@?ć narkozę. No nawet Wells w Wyspie dr Moreau pisanej pod koniec XIX wieku gdzie chirurgicznie robiono ze zwierząt ludzi rozegrał to subtelniej


Po co narkoza?
@Endrius: Jakoś Worf jak mu kręgosłup operowali grzecznie wziął narkozę, chociaż pultał się z wieloma innymi rzeczami. Nie, takie struganie wariata nie jest realistyczne z żadnej strony - już nawet taki drobiazg że ci nowi Klingoni nie mają ani jednego włoska a Ash se brodę zapuścił. I w starych seriach znaczące zmiany kształtów były bardzo wyjątkowe. Jak w TOS Klingoni przerobili swojego szpiega na człowieka albo w DS9 przerobiono ludzi na
@jast
Ale skąd pewność, że to był Defiant z tego samego wszechświata, który oglądaliśmy w tamtym serialu? Worf był wychowany przez ludzi i pośród nich żył, więc raczej nie jest dobrym przykładem. Zwłaszcza, w przypadku typa z mentalnością członka sekty, który znosząc ból, jest godzien uruchomienia wezwania ich proroka. Przecież z tym piłowaniem kości chodziło właśnie o wygląd zewnętrzny. W tamtych serialach pokazywali szczegóły przemiany? Bo ja sobie nie przypominam.
@Endrius: No tyle że w tamtym odcinku Worf jest twardo zdecydowany strzelić samobója jak mu paraliż nie przejdzie i nie chce używać protez i wstydzi się swojej niepełnosprawności tak że odgania syna, jak na prawilnego Klingona przystało.
Klingoni, jak tamten odcinek też jasno powiedział, mają ośmiokomorowe serce, dwie wątroby (tak jak pan Marian Kowalski powiedział ;-), 23 żebra i nawet krew ma inny kolor. Więc dużo byłoby do strugania i nie
świetlaną kosmiczną przyszłość


@Djelon: Problemem tej serii jest to, że w odróżnieniu od innych trekowych serii tu tej przyszłości nie ma. Jest gówno. Nawet jak byli w tym nie-równoległym świecie to nie pokazano nic z osiągnięć Federacji.