Wpis z mikrobloga

@Twojbratmirko: Poszukam i ci podlinkuje te badania. W skrocie, proporcje sie nie zmieniaja. Jak ktos siedzi w pracy i nie ma co robic bo wszystko zrobil, to jest kwestia organizacji pracy a nie efektywnosci pracownika. Postep techniczny jak najbardziej wypiera, dlatego rozne zawody ewoluuja. Jako inzynier lotnictwa, moja praca wyglada teraz zupelnie inaczej niz by wygladala 30 lat temu. Postep technologiczny jest duzy, wiec charakter pracy sie zmienil, ale nie oznacza
jedną z pierwszych ustaw Razem w kolejnym Sejmie


@Haqim: coś mnie ominęło czy już się przyznali otwarcie do chęci wprowadzenia tu swoich przyjaciół z Armii Czerwonej i zaprowadzenia czerwonego ładu? Innego sposobu aby dostali się do Sejmu przecież nie ma.
to zdradze ci w sekrecie, ze ze zla organizacja pracy ma problem zdecydowane wiekszosc firm.


@Twojbratmirko: Moze tak jest, ale tego nie reguluje sie ustawa :). To jest problem tych firm, bo placa ludziom za siedzenie i nic nie robienie.
Jeszcze niedawno jakiś koleś z Razem stękał, że "straszne markety" zatrudniają często na 3/4 etatu.


@chanelzeg: Też mnie to śmieszyło zawsze. Przecież np. Lidl spełnia program razem w 100% - Razem chce 35 godzinnego tygodnia pracy i 15 zł brutto pensji minimalnej. Lidl oferuje 2550 brutto (16 zł brutto za godzinę) i 3/4 etatu, więc nawet tylko 30h pracy tygodniowo.

A oni hejtują...