Wpis z mikrobloga

Mirki. Jakie są Wasze opinie na temat alfy 156 FL? Że diesle są niezniszczalne, to wiem. Ale obecne jeżdże dieslem i myślałem, żeby zmienić na jakąś benzynkę, a 156 mi się w opór podoba.

Oprócz tego jakiś ciekawy sedan/coupe do 10k na daily z potencjałem do gazowania? dziennie tak 100km robię z czego większość w trasie.
#motoryzacja #samochody
  • 13
@madrej: mówisz o tym 1 gen czy 2 gen? I jak z kosztami eksploatacji? blachą? Zapomniałem dodać, że dobrze by było, żeby samochód mnie nie zawodził, bo musi wozić moją dupę do pracy 30km w jedną stronę.
@krzys2c to co pisałem wyżej pasuje do obu generacji, co do kosztów eksploatacji to się nie wypowiem bo na codzień takiego samochodu nie miałem, z blachą problemów nie ma, w końcu w tamtych czasach było to auto skandynawskie
@ScaRRyMaN: No to wiem, ale zależy mi na max 2.0 bo zwyżka za wiek here. A te benzynki oprócz v6 w alfach to nie słyszałem o nich nic dobrego, ale wiadomo jak to jest z obiegowymi opiniami. Często nie są podparte niczym konkretnym. Dlatego chce sie coś dowiedzieć.
Wiem że w 156 zawieszenie nie jest zbyt trwałe.

Rozważam jeszcze e39 albo od biedy jakieś a6c5 1.8t.
@krzys2c: łatwiej alfę kupić w dobrym stanie niż e39 czy a6. Ale też Alfa 156 to konkurent dla e36/e46 i a4 ( ͡º ͜ʖ͡º). Mniejsze bzyny nie są złe i się tak nie psują jak wymieniasz często olej i rozrząd, bo o wariator trzeba zadbać. Zawias nie wytrzymuje polskich dróg, jak masz w miarę równo w okół siebie to długo będzie żyć