Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu była spora gównoburza o kamienie w kołach bliźniakach w ciężarówce
O ile wyjeżdżając z placu pełnego błota i gruzu można wystąpienie takiego zjawiska przewidzieć, o tyle na możliwość złapania kamienia gdzieś z pobocza mało kto zwróci uwagę. Szczególnie tak jak tu, gdy zajęty jest obserwacją drogi na wyjeździe z podporządkowanej.

Na zdjęciu jeszcze inna ciekawostka. Trochę z gatunku #patologiazewsi, trochę #nosaczsundajski Niepotrzebną na budowie glinę woziliśmy do chłopa na podwyższanie placu. Odniosłem wrażenie, że trochę się i chłopu i kierownikowi śpieszy. O tym że wrażenie było poprawne dowiedziałem się jak postawili znak zakazu wjazdu. Komuś z sąsiadów przeszkadzało więc załatwił w gminie postawienie znaku by uniemożliwić dojazd ciężarówkom. :)

Przy okazji pytanie kto z #kierowcy nie mający styczności z niczym więcej poza kategorią A i B w ogóle dostrzega takie znaki na drodze? :) Bo ja dopiero jak zacząłem robić prawko na C odkryłem, ile ich w okolicy stoi :)

#trzymaczkierownicy
Pobierz totalski - Jakiś czas temu była spora gównoburza o kamienie w kołach bliźniakach w ci...
źródło: comment_7h6iccka624aFFvkTOJICZymcrM7y9WO.jpg
  • 2
@totalski: Skoro kierowców osobówek niedotyczą to po co mają zwracać na nie uwage :) Ale fakt,w polsce jest od groma takich śmiesznych zakazów,śmiesznych dlatego że często niedojedziesz do rozładunku gdyby na nie patrzeć.
Skoro kierowców osobówek niedotyczą to po co mają zwracać na nie uwage


@Minesr33: np po to, by dobrze wytłumaczyć drogę kierowcy ciężarówki. Albo nie rzucić z mordą: "mógł pan prosto pojechać!" :)
Chyba nie jest żadną tajemnicą, że większość takich zakazów nie ma związku z fizyczną wytrzymałością drogi, a jedynie chęcią wyeliminowania ciężkiego ruchu, najczęściej tranzytowego.
Zazwyczaj policja pobłażliwym okiem patrzy na wjazd pod taki zakaz, jeśli to jedyna logiczna droga