Wpis z mikrobloga

@bykubyk: w centrach medycznych współpracujących z korpo oferują taki medical screening za 600zł, czyl kompleksowe badania razem z rezonansem, może w tym kierunku poszukasz. raczej nie będzie darmowe
@bykubyk raka wykrywają z tego co się orientuje już zwykla morfologia, przy oddawaniu krwi można się przebadać za free i szybko, a przy okazji zrobić coś dobrego xd
@hatterka: @bykubyk: Absolutnie nic mądrego nie wynika z morfologii w kontekście diagnostyki onkologicznej, przynajmniej nie do momentu w którym jest już trochę późno (z wyjątkiem białaczek i chłoniaków). Nie wiem dlaczego w Polsce jest jakies dziwne przekonanie, że morfologia to badanie przesiewowe i o czymkolwiek sensownym mówi, wynik w widełkach absolutnie nie świadczy o tym, że choroby onkologicznej nie ma, a małe wykroczenie poza widełki absolutnie nie świadczy o tym,
@bykubyk: O resztę martw się po 40-50 roku zycia. I pamiętaj, że głównym zabójcą w Polsce są choroby sercowo-naczyniowe. Więc dbaj o siebie: jedz zdrowo, duzo owocow i warzyw, ryb, nie roztyj się, nie pal, dużo ruchu.
to macaj sobie jajka co parę miesięcy


@dr_zajac: E to nawet częściej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale nie chodzi mi o te najbardziej prawdopodobne, chciałbym zrobić raz kompleksowe badanie całego organizmu, żeby później właśnie nie martwić się o inne choroby i ograniczać się do tych najbardziej prawdopodobnych.
nie wykluczy wszystkich chorób

@dr_zajac: Tego to jestem świadomy.

W medycynie idziesz od objawów do choroby

@dr_zajac: To mnie zmartwiło :( Ale to mam zacząć panikować z wszystkimi objawami? Za boli mnie głowa i od razu mam lecieć do lekarza, bo może rak mózgu?

są badania przesiewowe, ale w Twoim wieku naprawdę nie ma to wiele sensu.

@dr_zajac: Nie chodzi mi tylko o nowotwory, z o różne choroby na
@bykubyk: No nie, nie przesadzajmy. Ale jak na przykład boli Cię kilka dni, to już jak najbardziej. Są jednak inne częstsze przyczyny bólu głowy niż nowotwory mózgu.

Pracuj nad tymi czynnikami, które jesteś w stanie zmodyfikować. Warto na pewno co jakiś czas zbadać poziom cholesterolu, glukozy na czczo, ciśnienie zmierzyć. Ale na pewno nie ma sensu kupowanie jakichś tam pakietów coś tam, które są drogie, a które dużo kosztują. Jak coś
@dr_zajac: Kilkudniowy ból to nie, ale czasem pojawia się lodowa szpila w głowie od czoła nad okiem przez całą głowę.

A jakieś tanie badania ogólne to morfologia, cholesterol, glukoza i ciśnienie? Czy są jakieś inne które warto wykonać? Np jakieś hormonalne?
@bykubyk Nie kojarzy mi się to z niczym konkretnym.

Tanie. A jak jesteś otyły, to naprawdę warto, żebyś to sobie zbadał. Może jeszcze kreatynina do tego. Widzisz, napisałeś że jesteś otyły i od razu można napisać coś konkretnego. Przede wszystkim dbaj o zdrowie: jedzenie, ruch, niepalenie - to naprawdę ważne.
Przede wszystkim dbaj o zdrowie: jedzenie, ruch, niepalenie - to naprawdę ważne.


@dr_zajac: Tak jak powiedziałem, zabrałem się za to od początku roku.

Tanie


@dr_zajac: Tanie, nie tanie. Chodziło mi raczej o coś co nie jest drogim pakietem. Więc droższe badania też wchodzą w rachubę, ale bez przesady.

No a plus takich pakietów to to że zaczynasz z jednym lekarzem który od właśnie badania wstępnego (wywiad) może poprowadzić w kierunku