•  

  Zakupy w Bikestacja - czyli klient zapłacił, więc może poczekać

  Działanie obsługi klienta w tym sklepie to jakiś żart. Kupiłem 2 opony Schwalbe Rocket Ron i 2 dętki dokładnie miesiąc temu (18.12.2017). Następnego dnia okazało się, że wybranych opon nie ma, więc zgodziłem się na zamianę na Racing Ralphy. Zamówienie miało być skompletowane w ciągu 6 dni roboczych. Z kolei 4 stycznia przyszła wiadomość o braku na magazynie wybranych dętek. Poprosiłem o wymianę na jakiekolwiek, byleby pasowały do opony lub usunięcie ich z zamówienia i wysłanie samych opon. Upomniałem się o zamówienie 9 stycznia, dostając informację o tym, że sklep "czeka na informację z magazynu". Zirytowany już całą tą sytuacją poprosiłem o zwrot kosztów, jeśli zamówienie nie zostanie wysłane do 12 stycznia. Zwrotnie dostałem informację, że zamówienie będzie wysłane we wtorek lub w środę (czyli dwa dni temu). Na kolejny e-mail z ponagleniem wysłany wczoraj nikt już nie odpowiedział.

  W międzyczasie dostałem za to na maila 4 puste faktury (pliki mają dokładnie 0 bajtów, więc po prostu nic w nich nie ma). Jakimś cudem przy realizacji zamówienia z Allegro ktoś mi założył konto w ich systemie (nie wiem po co, ale wydaje mi się to wątpliwą praktyką, żeby zakładać konto z danymi klienta bez jego zgody), więc dzisiaj chciałem sprawdzić jaki jest status w ich systemie. Link do resetowania hasła w mailu nie działa - trzeba manualnie dopisać /pl w adresie strony obsługującej ten formularz.

  Rozumiem, że dzisiaj mało kto handluje w internecie i używa własnych magazynów - wiadomo, że bardziej opłaca się jak jest się po prostu pośrednikiem. Niemniej jednak jestem pełen podziwu, że ten sklep w ogóle działa.

  #rower #rowery #bikestacja #januszebiznesu #mtb

  •  

   TL;DR: Nie polecam robić zakupów w tym sklepie. Od miesiąca czekam na realizację zamówienia i non stop sklep odpisuje, że wyśle "niedługo". Oni nie mają towaru, a ja nie mam pieniędzy :(

   @trace_error Teraz już wiem, że nigdy więcej u nich nic nie zamówię.

   +: the_Fam
  •  

   @czuraj: oh jaki zbieg okoliczności, po zakupie otrzymałem taki email:

   Informujemy, że realizacja Twojego zamówienia przedłuży się z regulaminowych 5dni roboczych do 6-9dni. Dokładamy wszelkich starań, aby realizować i dostarczać zamówienia jak najszybciej.
   Przy czym faktycznie paczucha przyszła po 9dniach od zamówienia.

  •  

   @Adammik: A ja czekam na swoje opony nadal, na których mam zamiar jeździć po tym śniegu za oknem. Póki co zostają mi tylko semi-slicki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @czuraj: bikestacja to kiepski sklep. Do tego wiele produktów na ich stronie jest niedostępnych. Raz zamówiłem produkt, który był dostępny (na stanie), a później mnie poinformowano, że jednak trzeba ściągnąć i czas oczekiwania 2 tygodnie.

  •  
   the_Fam

   +1

   @czuraj: No to przeżyjmy to jeszcze raz – Szajbajk wymyśla #ocieplaniewizerunkubikestacji, zapowiada serię odcinków, która kończy się na jednym. XD

   Powtarzane milion razy, a wy wciąż: bikestacja jest OK, gdy masz czas czekać 2-4 tygodnie i nie masz w życiu pecha jak OP. Kupowałem u nich dwa razy, poza czekaniem wszystko ok, a ceny wiadomo-z-jakiego-powodu (handel wirtualnym towarem) bardzo dobre.

   źródło: youtube.com

   +: czuraj
  •  

   @czuraj: wspomina mi się jedno zamówienie tam.... szkoda nerwów na nich :)

  •  

   @the_Fam: @lilisalander: Sprawdziłem w historii i 3 lata temu normalnie szybko wysłali moje zamówienie. Tym razem jednak nie pykło :(

   W tamtym roku Centrum Rowerowe dość długo wysyłało moje zamówienie, ale tam z góry napisali mi, że może się przedłużyć - łącznie 15 przedmiotów, praktycznie cała grupa napędu. Bikestacja sobie z kolei zupełnie leci w kulki, bo to co najmniej kuriozalna sytuacja (・へ・)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kto pamięta i tęskni ten plusuje.

  Za jakimi słodyczami wy tęsknicie?

  #lata90 #jedzenie #slodycze #smutnazaba

  odpowiedzi (76)

 • avatar

  Jestem najlepszym towarzyszem do jeżdżenia w przedziale. Chciałam zjeść suchą bułkę ale pan obok zasnął a ja nie lubię głośno szeleścić wiec zjem jak wstanie. Zawsze siadam na swoje miejsce (wyjątek wczoraj w bezprzedzialowym ale z nikim nie siedziałam). Zajmuję mało miejsca, sama sobie ściągam i ustawiam walizkę, jak ktoś z współpasażerów zostawia torbę idąc do toalety to jej pilnuję. Chcesz zamknąć okno? Pewnie. Chcesz otworzyć? Nie ma sprawy.
  Podróżujcie ze mną a nic wam się nie stanie.
  #oswiadczeniezdupy #heheszki #truestory #coolstory #pociagi #intercity #oswiadczenie #takaprawda
  pokaż całość

  odpowiedzi (58)

 • avatar

  Dzień dobry, Wykopowicze! (ʘ‿ʘ)

  Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych zmian, które w kolejnych tygodniach będziemy systematycznie wdrażać. Wiele z tych propozycji Was ucieszy, niektóre może trochę mniej - jakoś będziemy musieli z tym żyć ( ಠ_ಠ) Każda z tych zmian jest jednak niezbędna i każdą postaramy się odpowiednio uargumentować.

  A teraz do rzeczy. Ten tydzień rozpoczynamy od kilku zmian w obsługiwanych formatach. Poprawiliśmy dodawanie treści z gfycat.com oraz dailymotion.com. Dołożyliśmy takie serwisy jak streamable.com, coub.com, soundcloud.com, twitch.tv oraz rozbudowaliśmy ramkę instagram.com na Mikroblogu (grafika poniżej).

  Na prośbę Wykopowiczów @Adrian77 oraz @smieszko_drugi_lambert dołożymy też możliwość dodawania komentarzy pod wpisem do ulubionych - ta zmiana pojawi się jeszcze dzisiaj.

  pokaż spoiler Z rzeczy, które Was nie zainteresują: cały czas trwają przygotowania do dużej aktualizacji kodu, która zaplanowana jest na przełomie marca i kwietnia. Jeśli pamiętacie, pierwsza ważna aktualizacja miała miejsce w październiku - ta obecna będzie większa, ważniejsza i pozwoli nam śmielej wdrażać zmiany na serwis.


  My wracamy do pracy, a Wam życzymy udanego popołudnia! (ʘ‿ʘ)

  #wykopchangelog #wykop #wykopblog
  pokaż całość

  odpowiedzi (165)