Wpis z mikrobloga

Dużo osób pisało do mnie w sprawie tego co kłaść na górę pizzy, aby była dobra. W ostatniej ankiecie opcja z pomysłami na klasyczne pizze zajęła pierwsze miejsce (800 głosów). Dziś publikuje zatem pierwszy

Pizza cztery pory roku - quattro stagioni

Pizza, której każda ćwiartka symbolizuje inną porę roku jest jak większość włoskich pizzy genialna w swojej prostocie, a przy tym bardzo smaczna. Spotykałem się z kilkoma jej wariantami (dość popularna wersja zamiast pomidorów zawiera oliwki).

Dziś czeka mnie zagniatanie ciasta na kilkanaście pizzy (oczywiście z tego przepisu. Jutro wraz z kilkoma znajomymi robimy sobie mały festiwal ( ͡º ͜ʖ͡º) Czeka mnie robienie dużej ilości zdjęć, bo menu jest bardzo różnorodne. Dopracowałem też metody przechowywania ciasta, a wpis na ten temat jest w 90% gotowy (dziś i jutro dorobię jeszcze zdjęcia).

Zapraszam do obserwowania tagu #kuchniamg78, w przyszłym tygodniu zajmiemy się Tiramisu, co kilka dni będę publikował klasyczne pizze, które będą przedsmakiem kolejnego dużego wpisu (około 10 pizzy). Jeśli ktoś chciałby być wołany do znalezisk z przepisami to proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało tutaj lub na priv. Każdemu postaram się w miarę możliwości i wiedzy pomóc :)

-----------------------------------------------------
#gotujzwykopem #pizza
Pobierz MG78 - Dużo osób pisało do mnie w sprawie tego co kłaść na górę pizzy, aby była dobra...
źródło: comment_h0461unSjCLnhLHZVfmEJ7rezOVYIQE4.jpg
  • 15
@MG78 kłaniam się nisko pod samo.....pokłony dla Ciebie! Twój ostatni przepis na szpagetti carbonara był mega zacny. 3 dni z rzędu robię na kolację i z dnia na dzień wychodzi mi coraz lepszy. Ummm bella bella famtastico () Nieomieszkam oczywiście sprawdzić następnych przepisów - powodzenia o życzę zdrówka -piondka!