Wpis z mikrobloga

Jak katolicy odnoszą się do 2. Przykazania? Udają, że nie istnieje?
Księga wyjścia, 20,2
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
#wiara #religia #ateizm #katolicyzm
  • 29
@xhxhx: Jeśli chodzi o święcenie, czy to medalików, czy różańca czy np samochodów - przyznam szczerze, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Podejrzewam, że to może być jakiś akt powierzenia jakiegoś przedmiotu Bogu ale jak to interpretuje Kościół - nie wiem.

Aczkolwiek nie spotkałem się nigdy z tym, że poświęcone dewocjonalia stają się amuletem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od zła broni mnie Bóg - nie medalik.
@xhxhx: Czemu uparcie używasz sformułowania amulety, kiedy Ci wyjaśniłem, że to nie "amulety chronią", tylko Bóg?

Jeżeli ciągle nie rozumiesz też o co chodzi z tym, że Chrześcijanie - nie tylko Katolicy "mają ból dupy" o to, jak ktoś tą księgę - najczęściej w celach autopromocji - niszczy, i nie potrafisz tego zrozumieć, mam dla Ciebie pewien pomysł - wrzuć na nocną zdjęcie swojej mamy, i patrz co się będzie działo.