Wpis z mikrobloga

#cyrylica #rosyjski #genealogia
ten pochodzy z 19 wieku dokument to akt slubu moich praprapradziadkow, chyba, bo archiwum we Wloclawku, pewne nie jest :)... Panna mloda To Helena Lipska i to widac w 12 linijce, pan natomiast powinien nazywac sie Jozef Ostrowski, ale nie mozemy sie doszukac tego, ani jakiekolwiek innego nazwiska... Widzimy pod koniec 13 linijki Jozef, no ale to tak na fifty-fifty. Jezeli ktos jest w stanie przeczytac dane pana mlodego, bede bardzo wdzieczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz w.....y - #cyrylica #rosyjski #genealogia 
ten pochodzy z 19 wieku dokument to akt s...
źródło: comment_jD64lz4PgTvjWFDY35fsMbrDkHxYJaxi.jpg
  • 15
ten człowiek miał najgorszy charakter pisma, jaki do tej pory widziałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Bulbaszka: Mało starych metryk widziałaś. Przy niektórych ten można określić, jako w miarę starannie napisany. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wkoloprzegrywy: Skorzystaj z działu pomocy na forum genealodzy.pl. Jako że sam cyrylicy nie znam, to tam już mi niejednokrotnie pomogli.
@wkoloprzegrywy: panem młodym jest Józef Ostrowski - 8 linijka, 2 i 3 słowo ("...między Józefem Ostrowskim...") zamieszkały w miejscowości takiej jak w nagłówku "...tniew" (nie bardzo mogę przeliterować, ale może znasz już tę miejscowość) przy rodzicach, syn Jana Ostrowskiego i Weroniki z ...tów (11 linijka)
Helena Lipska córka Franciszka Lipskiego i Józefy z ...ewskich/...drzewskich
świadkowie coś w stylu Antona Brudzińskiego i Walentyna ...
rok 1878
ks. Andrzej ...ski