Wpis z mikrobloga

Taki trochę #spam ale chyba też trochę i cebula (na fejsie się ludzie rzucili że okazja, ale że wszyscy chcą by im wysyłać, a ja nie wysyłam, to spróbuję tutaj - może ktoś lokalnie z #opole i okolic się odezwie).
Mam na zbyciu "kombajn warsztatowy" w sensie Maxcom MX-9000 znany z warsztatów szkolnych, laborek itp.


Konkretniej składa się to z:
- multimetru (auto-range, volty ampery Ac/DC, ohmy, taki tam prosty tyle że stacjonarny)
- generatora funkcyjnego (od prawie 0Hz do prawie do 2MHz, sinus trójkąt, prostokąt, regulowane offsety, asymetria, generator przemiatania sweep - można wobuloskop złożyć wraz z oscyloskopem), wyjście 50/600ohm + TTL
- częstościomierza - zakres oficjalnie do 100MHz, realnie 180MHz jeszcze mierzy (oraz pomiar tego generatora wewnętrznego)
- potrójny zasilacz, i tutaj jest to bagienko:
Oryginalnie - było 5v 2A, 15V 1A, oraz regulowany 0-50V 0-0.5A (i z pomiarem prądu i napięcia na nieśmiertelnym 7106), tylko że wykonanie tego wszystkiego to był full-analog liniowy stabilizator szeregowy, na LM723, i to 0-50V robione z ... 78V DC, na jednym tranzystorze szeregowym - porażka i eksplozja tego tranzystora co chwila, zwłaszcza jak ktoś ustawił np 3V i pobierał spory prąd, lub zaliczył zwarcie... Tak więc część zasilająca jest roz..tentegowana, zrobione są 2 napięcia na LM2576-ADJ (zamiast tych 5 i 15v), oraz brak zrobionej regulacji tych 70v. Tyle że robiłem to z 10lat temu, pcb termotransferem, więc nie hejtujcie za wykonanie ;)

Cena myślę że 100zł okazyjna (choćby za sprawny częstościomierz, generator), sprzęt "do dopieszczenia" lub jako obudowa do radosnej rozbudowy o własne zasilacze itp. Chętnie odbiór osobisty, bo ciężkie to trochę, ale jeżdżę po województwie opolskim, to się możemy dogadać może jakoś.
#elektronika #elektronikadiy #warsztat

w komentarzach więcej fotek:
hrumque - Taki trochę #spam ale chyba też trochę i cebula (na fejsie się ludzie rzuci...

źródło: comment_pEPfFjAqzH0u8QRX1wRbnvOkJwsWJGz9.jpg

Pobierz
  • 6