Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak to się zmienia. Na filmiku sprzed 25 lat goście jada po Warszawie furmanką z węglem niczym w Misiu, a teraz jak wyjadę na wieś na Podkarpacie to nawet przez całe lato moge takiego widoku nie zobaczyć.
Tu cały filmik Warszawa w 1993
Swoją droga jak ktoś zna jakieś ciekawe filmiki z Polski z lat 80 czy 90 to można tu podrzucić. Parę lat temu kilkanascie sobie obejrzałem i wtedy poprzez kontrast mocna uderzają zmiany jakie sie dokonują na przestrzeni lat i polecam to każdemu kto pamięta tamte czasy choćby z gówniaczego okresu (choć młodsi tez mogą) . Zmiany zarówno w wygladzie miejsc jak i ubiorach ludzi (to co kiedyś modne teraz głównie tylko ludzie w melinach nosza, bo dla nich czas się zatrzymał). No i jeszcze samochody - jeszcze na filmikach z powodzi w 1997 uderza przewaga maluchów, Polonezów i Fiatów 125.
No i jak sie widzi jakieś miasto z poczatku lat 90 i porówna z obecnym stanem to rażą puste ulice. W końcu aut było chyba kilka razy mniej.

#warszawa #nostalgia #polska #prl #lata90 #lata80
Pobierz
źródło: comment_k5seTf6fxHRg8bOgUD5UE3qJZaI7bAyg.jpg
  • 3
Na takich nagraniach najlepiej widać jak to miasto się zmieniło. Ciekawe, że człowiekowi wtedy wcale nie wydawało się, że jest smutno i szaro (fakt, że miałem tylko 13 lat więc może po prostu nie zastanawiałem się nad tym). Bardzo też rzuca się w oczach sposób ubierania się ludzi.