Wpis z mikrobloga

@majsterV2: no właśnie kurrrrcze się zastanawiam nad zagospodarowaniem routerów Cisco 2600, mam chyba ze trzy w piwnicy, a nowy serwer z linuksem pod Domoticza chcę na czymś postawić :)
@majsterV2: oj fajnie właśnie, i tak mam w domu racka 42U na swoje zabawki, więc obudowa mi pasuje pierwszorzędnie. Kwestia tylko wyboru, co wsadzić do środka zamiast oryginalnej elektroniki tego routera (bo dystrybucji linuksa na cisco chyba nie znajdę :) no i procesor już chyba nie tej generacji, Cisco 2600 to jednak prehistoria informatyki).
@Jarek_P
Ja z routerów c2600 aktualnie używam tylko zasilaczy.
Mają fajne obudowy, można je wykorzystać do zasilaczy laboratoryjnych.
Na starszych c2500 (i mydelniczki typu 1600 - to dopiero prehistoria ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) był lata temu uCLinux, ale to chyba nawet interfejsów sieciowych nie widziało. Nie wiem jak na 2600 teraz.
A ze switcha c3524xl-pwr z ichnim PoE mam przekaźniki i zasilacz ok. 60V ( ͡°
był lata temu uCLinux, ale to chyba nawet interfejsów sieciowych nie widziało. Nie wiem jak na 2600 teraz.


@Malinozaur: Trzeba znaleźć sterowniki i skompilować, lecz nie wiem jak wyglądałaby kwestia z WIFI, albo modemem GPRS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarek_P: @Malinozaur: Coś tam już można postawić, bo ma jakieś sterowniki do ethernetu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.kdvelectronics.eu/uClinux-cisco2500/uClinux-cisco2500.html

@majsterV2 @Jarek_P
c2500 i 2600 mają różne procesory, ten port z 2500 raczej nie pójdzie na nowszym.
https://www.linux-mips.org/wiki/Cisco
Odpalałem tego uClinux z 10 lat temu na 2503, było strasznie wolne.
Używalne raczej w ramach eksperymentu niż praktycznego zastosowania.
Za to router 2500 miał procek używany też w Amidze
@Malinozaur: Kiedyś poruszałem temat z procesorem w przełączniku i tylko linux mógł działać, a pamięć ram by pozwolił na na OSxa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba pokombinować, na pewno jest to do skompilowania na nowszym.
Używalne raczej w ramach eksperymentu niż praktycznego zastosowania.


@Malinozaur: o właśnie. Dlatego w moim przypadku myślę raczej o wykorzystaniu ich jedynie jako obudowy i może zasilacza. Może raspberry, może cubieboard... zastanowię się jeszcze.