Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #nvidia

Jakiś czas temu po aktualizacji sterownika nvidia, opróżniłem sobie kilka folderów, żeby zwolnić miejsce na dysku. Możliwe, że wyczyściłem o jeden folder za dużo, bo później chciałem zaktualizować sterownik (zarówno ręcznie jak i przez nvidia geforce experience) i pojawiał się błąd przy sprawdzaniu zgodności systemu. Prawdopodobnie wyczyściłem folder z plikami odpowiedzialnymi za informacje o aktualnie zainstalowanej wersji sterownika.
Ale, że wszystko działało jak trzeba, a zainstalowany był w miarę świeży sterownik, to olałem. Dzisiaj natomiast Windows pobrał aktualizację i po aktualizacji w ogóle nie widzi karty. Sterownika nie mogę zainstalować bo dzieje się to co opisałem. Przez aktualizację sterownika z poziomu menedżera urządzeń też nie da rady (widzi, że to nvidia, ale pokazuje błąd przy próbie instalacji).

Wobec tego, czy ktoś wie co w takiej sytuacji zrobić prócz oczywistej reinstalacji systemu? Prawdopodobnie to kwestia jakichś wpisów w rejestrze, ale samemu tego nie ogarnę. Może jakiś poradnik dla laika jak całkowicie odinstalować sterownik. Będę wdzięczny za poradę.

Karta to GTX 960
  • 1
Problem rozwiązany. Gdyby ktoś był ciekawy - skorzystałem z programu Display Driver Uninstaller. Po usunięciu resztek starego sterownika, nowy zainstalował się bez problemu.