•  

-----------------------------------------------------------------------------
    VIVIBRIGHT GP100 Android
    -----------------------------------------------------------------------------

LINK: Gearbest - Vivibright GP100
    CENA W DNIU ZAKUPU: 159 USD

DATA ZAMÓWIENIA: 2017-11-11
    DATA OTRZYMANIA: 2017-12-9

OCENA: ★★★★★★★☆☆☆ (7/10, biorąc pod uwagę cenę)

OPIS:
    Na podstawowym ekranie o wielkości 120" za 300zł, w ciemnym pokoju jest ok. Projektor umieszczony jakieś w odległości ok. 3.1m zapełnia prawie cały ekran.
    Przy tej cenie nie spodziewałem się cudów i też ich nie dostałem, ale dostałem produkt warty takiej ceny.

Zalety:
    1. Dosyć dobra jasność
    2. Głośnik głośniejszy niż wentylator ;-)
    3. pomimo wolnego Androida - KODI działa całkiem dobrze
    4. Większość wad to wina androida - więc nie będą występowały przy wersji bez niego lub gdy się go nie używa

Zalet na pewno jest więcej, np. że sprzęt działa, ale na zalety nie zwraca się tak uwagi jak na wady :-) Dlatego skupmy się na tym, co mi przeszkadza.
    1. Głośny. Jeszcze nie wziąłem się za próbę wyciszenia go, ale w wolnej chwili zerknę co to mu za wentylator w środku siedzi i postaram się wrzucić tam cichszy
    2. Projektor mam przy suficie, z maksymalnym możliwym do ustawienia odchyleniem. W takiej konfiguracji ciężko jest ustawić dobrą ostrość. Ostrość na środku - rozmycia góra dół, ostrość na dole/górze - pozostały obszar rozmyty. Przy filmach nie przeszkadza to aż tak bardzo, ale przy prezentacjach raczej byłaby to dyskwalifikacja
    3. Brak zoom'u
    4. Dosyć wolny android, ale KODI daje na nim radę :-)
    5. Filmy z wysokim bitrate na Androidzie potrafią przyhaczyć. Odpalone bez udziału androida (czyli bezpośrednio z usb) - działają bez zarzutu
    6. Próba odpalenia czegoś z VOD TVP na chrome nieudana (strona wczytuje się godzinami, film strasznie szarpie). Do VOD się nie nadaje :-(
    7. (ale to wina aplikacji youtube) nie da się obsługiwać youtuba oryginalnym pilotem. Trzeba podpiąć mysz (lub dokupić pilota z touchpadem albo airmouse).
    8. Bardzo słabe WiFi (co powoduje np. bardzo słabe działanie miracast'a).
    9. Jasne i ciemne sceny nie są idealne - ale na to wypływa też sam ekran i pomieszczenie...

Podsumowanie:
    Biorąc pod uwagę, że używam KODI, które na nim działa to jest ok. Jeśli puszczać cokolwiek z przeglądarki - lepiej podpiąć przez HDMI. Nie jest to TV 120", wiadomo, ciemne i jasne sceny nie są idealne, ale też ani ekran nie jest wysokiej klasy ani pomieszczenie nie jest przystosowane do projektora (jasne ściany, dużo rzeczy odbijających światło).
    Czy kupiłbym jeszcze raz? Trudne pytanie, to mój pierwszy projektor. Ale mi wystarcza, chociaż apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie chciałem dawać 1000 czy 2000zł za projektor (a niektórzy twierdzą, że projektory zaczynają się przy 5000zł), więc mam to co chciałem. I nie żałuję. Ma swoje wady, ale jest też tani. Podejrzewam, że zastosowanie go w innym (ciemniejszym) pomieszczeniu bardzo by pomogło, a już w połączeniu z jakimś innym niż podstawowy ekran (niestety o cenie przewyższającej cenę projektora) - na pewno. No i ta ostrość - gdyby projektor był na wprost, na wysokości połowy ekranu byłoby ok (testowałem), niestety u mnie musi wisieć wysoko, stąd dodatkowa wada...

#itemyzchin #projektor

pokaż spoiler https://www.gearbest.com/projectors/pp_775870.html