Wpis z mikrobloga

Czy warto rootować redmi note 4?


@Falsen123: jw. zależy czy Ci potrzebny do jakiejś apki, czy coś. Ja w swoim redmi 4x być może siedziałbym na globalu, tylko sobie launcher zmieniłem, ale okazało się, że z GPS była dupa. Po roocie zrobiłem fixa pliku gps.conf i jest lepiej. Do tego wgrałem google camera i zdjęcia wg. mnie teraz są lepsze.

jak prezentuje się kwestia mikrofonu w redmi note 4?


@Falsen123:
@Falsen123: 1. Tak potwierdzam - mam problem z mikrofonem. Mam RN4 ze Snapdrgonem.
Mikrofon jakby się zatyka ale uzależnione to jest tylko od położenia telefonu, objaw zatkania (znacznego przyciszenia) występuje w przypadku gdy mikrofon znajduje się wyżej niż głośnik telefonu. (np leżysz na kanapie i chcesz porozmawiać). Sprawdzałem i dokładnie ten sam efekt występuje na innym egzemplarzu a także na 2 egzemparzach R4X. przy korzystaniu z zestawu słuchawkowego lub opcji głośnomówiącego
@Falsen123
1. Xiaomi w serii redmi stosuje ujowe mikrofony, o prowadzeniu rozmów w trybie głośnomówiącym można zapomnieć to nie lumie czy htc gdzie telefonon zbiera twój głos z drugiej strony pomieszczenia.
2. Nie
3. Dla lepszej jakości kamery jeśli ci zależy.
4. Szkło ochrone + pokrowiec telefon jest śliski.
5. Aby nie zabijało aplikacji w tle wyłączyć trzeba optymalizację miui oraz oszczędzanie baterię.
@Falsen123:
1. Żaden z rozmówców nigdy nie narzekał na jakość połączeń ze mną, telefon mam od kwietnia 2017.
2. Można przenosić dane aplikacji na kartę.
3. Nie widzę potrzeby rootowania, chyba, że chcesz blokować reklamy w aplikacjach, mi to lata.
4. Ważne żeby była wersja z procesorem snapdragon 625, a nie mediatek.
5. Wyłączyć ubijanie aplikacji w tle, bo domyślnie jest to włączone i #!$%@? jak nie przychodzą powiadomienia z messengera.
@Falsen123:

1. Jakie? Mam go pół roku i pytałem nawet rozmówców (też na głośnomówiącym podczas jazdy np.) i wszyscy zadowoleni z drugiej strony. Do dłuższych rozmów i tak używam słuchawek (Pistons V3 też od Xiaomi zresztą).
2. Nie próbowałem, wszystko mi się zmieściło na 32GB (ale nie gram na telefonie).
3. Nie widzę potrzeby i nie chciało mi się bawić, choć byłoby fajnie by adblocka odpalić porządnego.
4. Koniecznie wersja Snapdragon