•  

Czy tylko ja odczuwam ból dupska i mam poczucie strasznej niesprawiedliwości, gdy widzę ten cały cyrk ze zbiórkami pieniędzy dla ludzi z medialnego świecznika? Nazwijcie mnie zjebem, egoistą whatever, gościu zajmował się zdobywaniem szczytu góry od 8-miu lat, miał wyjebongo na żonę i dzieci, interesowało go tylko permanentne zwiększanie stężenia adrenalina w mózgu, mimo długów, czy braku hajsu na alimenty. Miliard ludzi z całego świata opłakuje, bohater naszych czasów, po śmierci herosa rodzina zgarnia bagatelka 900 tysięcy nieopodatkowanej kwoty, mimo miliarda świadczeń na dzieci/samotne matki. Ja tu jebę całe życie (no może to nie tak długo) i nikt się kurwa nie lituje, jakbym zdechł to pies z kulawą nogą by o tym nie napisał w gazecie, a moje dzieci mogłyby liczyć na rentę w wysokości starczającej ledwo na pokrycie kosztów pogrzebu. Życie ty kurwo.

#nangaparbat #psychologia #gorzkiezale

+: R4vPL, S..........r +24 innych
    •  
      S.....e via iOS

+2

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@Andris00: A płacąc podatki nie masz bólu dupy? Zbiórki są dobrowolne. Nic ci do tego czy 100zł podetrę sobie dupę czy wpłacę gofund.

•  

To ja proponuję zacząć robić w życiu coś, co zainteresuje ludzi na tyle, że po Twojej śmierci będą Cię opłakiwać i bulić hajs na Twoje dzieci. Nie musisz być himalaistą, możesz zostać aktorem, piosenkarzem, pisarzem, albo wystąpić w Warsaw Shore.

•  

@Andris00: A mnie boli serce, ze ktos ma taki bol dupska. Typowe cebulowe myslenie " jakbym zdechł to pies z kulawą nogą by o tym nie napisał w gazecie". Po pierwsze to nie wiem czy komus po smierci roznice robi to czy napisza o nim w gazecie, czy tez nie. Po drugie, jakbys nie zauwazyl kazdy czlowiek to inny przypadek, jeden jest milionerem innemu ledwo starcza na zycie. A po trzecie co mnie najbardziej denerwuje, dlaczego tak cie bola te zbiorki pieniedzy? Nikt cie nie zmusza do tego, zebys przekazal na nie chociaz grosz. Nikt. Jak dla mnie to bardzo piekne, ze ludzie chca sobie pomagac. Z godzine temu sprawdzalam stan pieniedzy jednej ze zbiorek dla Tomka, ponad 140 000 euro! Czy nie lepiej sie cieszyc, ze ludzie maja taka sile, ze chca pomagac? Mnie az sie lzej na sercu zrobilo.
      Jesli masz bol dupy o zbiorki to nie wiem, sam sobie zaloz taka zbiorke, na twoj bol dupy( przeciez kazdy moze to zrobic)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Smookie: To jest dobrowolne, ale to co z podatków już nie, to na cholerę ja te podatki płace w takim razie? To jest największa padaka tego kraju, tego świata, że żeby zarobić złotówke swoją pracą, muszę oddać 1 zł państwu, a z datków, gdzie nawet palcem nie trzeba kiwnąć takie kwoty na 0%...

@variat: Z tego wynika mój ból dupska, bo przecież państwu już dziś zabiera górę pieniędzy na różne programy wspomagające rodziny biedne/słabe/samotne.

@giovan-a: Nie można być robakiem tyrającym na to mrowisko? To za mało, żeby zostać docenionym. Tutaj trzeba odpierdolić coś, być kontrowersyjnym, wylądować na pierwszych stronach gazet, to jest kolejny mój ból.

@lilsss: Mam prawo mieć ból dupy. Ja żeby ZAROBIĆ, ZAROBIĆ podkreślam, takie kwoty, musiałbym dymać wiele lat, a żeby oszczędzić? W ciągu życia tyle nie oszczędzę, tak jak wyżej, to jest dobrowolne ale z podatków też dostaną działkę.

@John_archer: Czemu?

+: J.............y
    •  

@Andris00: Można być robakiem, ale takich robaków, jak Ty i ja, jest na tym świecie pewnie parę miliardów, więc jak chciałbyś sprawić, aby o każdym było głośno? Bo rozumiem, że nie interesuje Cię docenienie mamy, taty i przyjaciół, tylko całego kraju? Nie zachowuj się jak małe dziecko, bo na pewno rozumiesz to, że o wszystkich nie da się opowiedzieć w głównym wydaniu Faktów. Odsyłam Cię przy okazji do innego mojego wpisu na podobny temat: wpis

•  

@giovan-a: Tak, z tego wynika moje poczucie niesprawiedliwości. Jeżeli nie można nawet o wszystkich, to i tak już lepiej powiedzieć o jednym jakimś robaku budowlańcu, na którego spadła cegła i który dymał w tym kraju od 40 lat, niż promować lekkoducha, ale monotonna praca i życie bez fajerwerków jest zbyt nudne i porządne żeby ktoś to docenił.

•  

@Andris00: No o tym właśnie pisałam w podlinkowanym wpisie. Każdy tak naprawdę ma szansę na zebranie sporego hajsu. Te zbiórki nie tworzą się same i w magiczny sposób się same nie promują. To ciężka praca. Znajdź wdowę robaka budowlańca, stwórz zbiórkę, ogarnij fajny opis i dajesz po social mediach ze spamem.

•  

@giovan-a: Jak media będą o kimś gadać 1/4 czasu antenowego i będzie o kimś informacja 24/7 informacja na pasku, to zebranie pieniędzy jest o wiele łatwiejsze, niż jak ktoś z rodziny ginie w wypadku samochodowym, bo jakiś matoł, ryzykował i robił to co lubił, albo w pracy piła mechaniczna obcięła rękę.
      Ile zebrano na Ukrainkę, której maszyna obcięła rękę? 0, NULL. Powinna pojeździć na motorze, poskakać na trampolinie, bo systematyczna praca, leżąca u podstaw tego społeczeństwa nie jest ceniona, tylko ekstrawagancja, brak odpowiedzialności i egocentryzm.

•  

@Andris00: A ile wysiłku włożono w rozpromowanie zbiórki na pomoc Ukraince? Zresztą nieważne, nie zrozumiałeś, co napisałam, bo Ty chyba uważasz, że dziennikarze siedzą znudzeni w redakcji i wyszukują sobie przypadkowe zbiórki, a potem o nich mówią. O Mackiewiczu też by nie dyskutowali w mediach, gdyby nie akcja internautów. Chcesz hajsu? To go zbieraj, zamiast narzekać.

•  

Czy tylko ja odczuwam ból dupska i mam poczucie strasznej niesprawiedliwości

@Andris00: Kolega widzę właśnie ukończył 16 lat i przez całe życie uważał że życie to jakiś pierdolony komunistyczny manifest gdzie każdy ma po równo?

Mam prawo mieć ból dupy. Ja żeby ZAROBIĆ, ZAROBIĆ podkreślam, takie kwoty, musiałbym dymać wiele lat, a żeby oszczędzić? W ciągu życia tyle nie oszczędzę, tak jak wyżej, to jest dobrowolne ale z podatków też dostaną działkę.

z takim podejściem to nawet jakbyś zarabiał 20k zł na rękę to byś bóldupił że nie zarabiasz 200k zł i cie nie stać na odrzutowiec. Zawsze ktoś będzie miał lepiej i zawsze życie nie będzie sprawiedliwe. Myślałem, że to dociera do dzieci w wieku przedszkolnym jak zobaczą że kolega ma fajniejszy telefon ale widzę u niektórych ból dupy się utrzymuje całe życie....

Jak media będą o kimś gadać 1/4 czasu antenowego i będzie o kimś informacja 24/7 informacja na pasku, to zebranie pieniędzy jest o wiele łatwiejsze

to ta twoja Ukrainka z uciętą ręką też powinna być milionerką na każdym portalu o niej było

•  

@Morf: Tu nie chodzi o zarobki tylko darowiznę, jak ktoś zarobi, to ZAROBI, czyli wykaże się jakimś wysiłkiem.
      O Ukraince to była tylko wzmianka w wiadomościach, a nie pasek zawalony całą dobę.
      Poza tym to Ukrainka, a wiadomo jaki w Polsce jest stosunek do Ukraińców.

•  

Tu nie chodzi o zarobki tylko darowiznę, jak ktoś zarobi, to ZAROBI, czyli wykaże się jakimś wysiłkiem

@Andris00: to chyba nawet gorzej. Jak będę miał ochotę to mogę się nawet zesrać na zarobione przez siebie pieniądze i je spuścić w kiblu nie wiem dlaczego miała by kogoś o to piec dupka. Tak samo mogę ją cała wydać na heroinę, patologicznych strimerów, zbiórki dla rodzin himalaistów lub bilety do teatru.

Tak jak każdy ma prawo zarabiać na siebie pieniądze tak każdy ma prawo dostać darowiznę.

zgarnia bagatelka 900 tysięcy nieopodatkowanej kwoty

od darowizn płaci się podatek http://www.pit.pl/podatek-od-darowizny--darowizna--podatki-w-praktyce-12718/ więc te twoje samotne matki będą szczęśliwsze bo będzie z czego im płacić zasiłki

•  

@Andris00: tak to jest, wytkną ci że np. patostremerzy dostają hajs ale tobie szkoda na ratowanie kolesia który dla pasjii miał wszystkich w dupie, ale sami jakoś jeżdżą na wakacje zamiast wpłacać tysiące na dzieci z rakiem o którego wcale się nie prosiły ¯\_(ツ)_/¯