Wpis z mikrobloga

@mfind: Po wyliczeniu składki na stronie mfind, otrzymałem maila: "Potwierdzenie zakupu Polisy w MTU" wraz z fakturą na ponad 3000zł. Dodam że nie kupowałem żadnej polisy przez mfind tylko sprawdzalem ceny składek OC. Co najlepsze w UFG widnieje informacja że moje auto jest ubezpieczone w MTU (gdzie OC nie wykupiłem) oraz w drugim towarzystwie ubezpieczeniowym (gdzie faktycznie zakupiłem OC). Na jakiej podstawie coś takiego mogło się wydarzyć bo ta sprawa nie jest dla mnie jasna.

Dodam jeszcze że w mailu jest informacja:

"Ubezpieczający, będący konsumentem może odstąpić od Umowy ubezpieczenia bez podania przyczyn, składając oświadczenie na piśmie, w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy lub od dnia przekazania mu przez Usługodawcę informacji, o których mowa w art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827), jeżeli jest to termin późniejszy.Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem oświadczenie zostało wysłane."

Mi to wyglada na niezły przekret. Minęło już 30 dni od otrzymania tego maila, ale po prostu zignorowałem tego maila myśląc że to jest kolejny spam od mfind. Dopiero zacząłem przeglądać ponownie skrzynkę gdy na UFG zauważyłem że mam 2 polisy OC! Więc w tym momencie MTU może domagać się 3000zł za polisę OC? :D. Czy tylko mi się wydaje czy to jest dobry temat dka UOKiK?

#motoryzacja #oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 6
wlasnie mam zamiar odezwac sie do MTU, sprawdzic czy ta polisa jest wogole aktywna. Na razie nie robie afery tylko pytam grzecznie mfind ;). Ciekawe co w przypadku mojej szkody OC, jesli poszkodowany zglosilby sie do MTU o wyplate odszkodowania. Nie miesci mi sie w glowie ze cos takiego wogole jest mozliwe.
@lmoren: Siemano! Mirku, a pisałeś do nas w tej sprawie gdzieś indziej? mailowo? (na priv nic nie widzę). Potrzebujemy jakichkolwiek danych, żeby ogarnąć, czemu otrzymałeś taką polisę. Czasami zdarza się, że klienci piszą do nas w takich sprawach i okazuje się, że niechcący na samym końcu kliknęli przez przypadek "kup polisę", albo po prostu błędnie zostało coś wysłane. Różne rzeczy się zdarzają, zawsze w takich tematach pomagamy naszym mirko-klientom (i tym