Wpis z mikrobloga

raz na rozmowie o pracę rekruter zapytał się mnie czemu tak szybko zmieniam obecną.
no to mówię mu, że zakres obowiązków nie zgadza się z tym co podpisywałem, zespół średni, pieniądze jako takie.
podziękował mi, bo oni nie chcą ludzi, którzy tak szybko mogą odejść.
i teraz #!$%@? nie wiem.
nie wziął mnie, bo wie, że jest u niego #!$%@?? czy może za krótki staż na tym stanowisku?
poza tym jeśli coś Ci nie pasuje w robocie to ją zmieniasz, prawda?
prawda?
#pracbaza #rekrutacja #gownowpis
  • 42
@zdjecie_z_wenszem: Powiem Ci co mógł pomyśleć HRowiec przy każdej części Twojej wypowiedzi:
- "zakres obowiązków niezgodnych z umową" - To jest ok, poprzedni pracodawca nie wykorzystywał Twoich możliwości
- "zespół średni" - oj, kiepsko, istnieje ryzyko że kandydat nie dopasował się do zespołu, były tarcia
- "pieniądz jako takie" - najgorsza rzecz jaką powiedziałeś w tym wystąpieniu. Przecież jeśli podjąłeś pracę (legalnie) u tamtego pracodawcy to znałeś stawkę, na którą obie
@zdjecie_z_wenszem: No to spoko :)
Z anegdotek pamiętam kandydata na stanowisko team leadera i jego teksty:
- "bo jako leader zawsze muszę mieć rację i nie mogę pozwolić żeby zespól ze mną dyskutował. Tak długo będę męczył aż mi racje przyznają"
- "zespołowi trzeba czasem #!$%@?ć (sic!) żeby wiedzieli kto tu rządzi"
Idealny kandydat na obozowego kapo :)
@oldscholka: Pytasz mnie o formułkę, która pozwoli wyślizgnąć się z takiej pułapki? To Indywidualna kwestia. Ja zawsze radzę by "nie palić za sobą mostów a jak odchodzić to z klasą choćby nie wiem jak mnie wkurzyli" tylko nie zawsze tak się da.
Najlepiej odpowiedzieć zgodnie z prawdą i odbić piłeczkę: "Zmieniam pracę bo skusiła mnie oferta Waszej firmy" :) i niech się rekruter zastanawia co odpowiedzieć... :)
Niestety pojawiła się cała