•  
    K................z

+61

Może być #afera i potrzebny by był #wykopefekt

TL;DR -
    Ogólnie to jest/było takie forum pokonajlysienie.pl dla #rozowepaski i #niebieskiepaski z problemem #lysienie #zakola #wlosy
    Ma ono DUŻE znaczenie dla użytkowników, a ktoś zaczął straszyć sądami co może spowodować usunięcie forum i utraty zarejestrowanej tam społeczności oraz ogromnego banku wiedzy. Też nas obrażał i grozi Adminowi.

Krótko mówiąc klinika transplantacji włosów HDC straszy forum sądami, jeśli te uniemożliwi im możliwości bezpłatnej działalności komercyjnej. HDC uważa, że jest dyskryminowane.
    Jednocześnie HDC grozi sądami osobom, które ośmielą się być z usług tej kliniki niezadowoleni.
    Jeżeli byłby od was jakiś odzew to spróbujemy wam to dokładniej nakreślić z dowodami. Może to być też zwykłe gadanie z ich strony. Więc po prostu CHCEMY OSTRZEC wszystkich przyszłych pacjentów, że nie wszystko z nimi w porządku.

To forum to doświadczeni użytkownicy, relacje z prowadzonych kuracji i zabiegów transplantacji włosów. Ogólnie skarbnica wiedzy i przede wszystkim rzetelne informacje bez jakiś oszustw i naganiania na drogie produkty bez efektów. Według mnie jedyne miejsce w polskim internecie, gdzie warto zajrzeć w przypadku tego niemiłego problemu.
    Moderatorzy i administratorzy robią mega robotę. Tak jak wspomniałem nie ma tutaj miejsca na żadne gówno reklamy, naganianie i chamską autopromocję.
    Przyszedł moment, że jeden z polskich przedstawicieli zagranicznej klinik transplantacji włosów, który się tam zarejestrował po prostu przekroczył pewne granice i zaczął grozić SĄDEM. Chodzi o:

ul. Piękna 15 lok. 26
    00-549 Warszawa
    woj. mazowieckie

e-mail: piotr@hdc.com.cy
    Nr tel.: +48 516 516 615

http://transplantacjewlosow.pl/

A ta klinika:

HDC Hair Clinic
    6 Protagoras Street
    1045 Nicosia
    Cyprus
    Tel. +357 22346161
    Email: info@hdc.com.cy

Wypowiedź podsumowująca admina tego forum:

Konsultant obraża i gardzi ludźmi, poniża i szydzi z klientów (także tych potencjalnych), akceptuje to menedżer i jeszcze się z tego cieszą bo "negatywny rozgłos to też rozgłos i jeszcze więcej klientów i więcej zarobku na nich".
    To jest jawne, otwarte, publiczne mówienie ludziom, że są niczym więcej jak tylko bydłem. Bydłem na którym się zarabia. A do tego to bydło jest na tyle głupie, że i tak będzie kupować ich usługi. Baaa.... nawet w większej ilości! Nawet jeszcze więcej kasy im nabije!
    To po prostu mózg w poprzek staje. Przecież nawet w tych najbardziej nieudolnych klinikach (rzeźniach) zachowuje się pewne pozory dbania o pacjenta. A tutaj jadą po całości.
    Za nic mają twoją dokumentację medyczną (szastają nią publicznie), twoją godność osobistą (sugerują ci problemy psychiczne), samopoczucie, nic! I jeszcze się śmieją, śmieją się nie po kryjomu, ale publicznie i pstrykają sobie sweet-fotki !

#wykopszwadron #prawo #sadownictwo

źródło: logo.png

•  

Jestem userem tego forum, wstawię screeny z jego wyskoków jak wrócę z pracy.

+: K................z, ghost131 +13 innych
    •  
      o...........s

+11

@KlaudiuszAtencjusz: Ogólnie klinika HDC nie tylko chce zniszczyć forum, wprowadzając de facto cenzurę na wolność wypowiedzi niczym w Korei Północnej.

Ale też, co gorsza, publicznie udostępnia dokumentacje medyczną pacjentów (bez ich zgody), wysyła swoich pacjentów na leczenie psychiatryczne (sugerując kłopoty z głową), a także straszy swoich własnych pacjentów sądami za zniesławienie.

Robi to wszystko polski konsultant kliniki - Piotr, a akceptuje sama klinika (publicznie i oficjalnie).

Klinika czuje się bezkarna, bo w jej opinii klienci to bydło, które i tak przyjdzie na zabieg, bez względu na to czy rozgłos będzie o nich pozytywny czy negatywny.

Sam konsultant powiedział to wprost - że liczy na rozgłos, chociażby negatywny.
      W myśl pierwszej zasady polityki "nie ważne jak mówią, ważne, że mówią i nie przekręcają nazwiska".

PS. Też jestem użytkownikiem tego forum.

+: K................z, Wasky +9 innych
    •  

Wszystko powyższe potwierdzam. Wyjątkowo nieprofesjonalne podejście do pacjenta. Klinika HDC upada, nie interesujcie się nawet zabiegami w tego typu szambie...

+: Fermiol, d......s +2 innych
    •  
      P........n

+3

Ale też, co gorsza, publicznie udostępnia dokumentacje medyczną pacjentów (bez ich zgody)

@overconscious: ale zglosil to ktos z was? Udokumentowaliscie te przypadki i wyslaliscie do rzecznika praw pacjenta?

•  

@Pomeranian: to klinika na Cyprze, rzecznik praw pacjenta z jakiego kraju miałby być poinformowany?

+: d......s, Huevos +2 innych
    •  
      P........n

+2

@Marcinekk1: klinika jest w polsce i zarejestrowana na cyprze?

•  

Potwierdzam cała historię , sprawa bardzo nieprzyjemna , trzeba coś z tym zrobić!

+: o...........s, Fermiol
    •  
      o...........s

+7

@Pomeranian: Jest to klinika z Cypru, posiadająca jednak przedstawicielstwo w Polsce (oficjalnie zarejestrowane przy Ministerstwie Rozwoju i Finansów).
      Posiada też w Polsce siedzibę i adres, w której urzęduje polski konsultant (Piotr) i to on odpowiada za cały ten cyrk.

Problem w tym, że klinika go broni. Do tego stopnia, że Piotr, w odpowiedzi na skargę do menedżera HDC, odesłał nam fotkę razem z tym menedżerem do którego przyszła skarga.

Zacytuję:

Cześć Mirku,
      razem z Pantelisem mocno Ciebie pozdrawiamy!

Pantelis to oficjalny menedżer HDC na Cyprze. Dziwne jest, że skarga poszła do Pantelisa a odpowiedział Piotr, na którego ta skarga była złożona.

Na poniższym zdjęciu Pantelis (menedżer kliniki) i chamski konsultant Piotr, śmiejący się razem. Tak Pantelis (menedżer) odpowiada na skargę na swojego pracownika w Polsce.

+: Pf123, K................z +5 innych
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  
      P........n

+2

Jest to klinika z Cypru, posiadająca jednak przedstawicielstwo w Polsce (oficjalnie zarejestrowane przy Ministerstwie Rozwoju i Finansów).
      Posiada też w Polsce siedzibę i adres, w której urzęduje polski konsultant (Piotr) i to on odpowiada za cały ten cyrk.

@overconscious: to dlaczego nie uderzacie w tego piotra? Powysylajcie maile do ministerstw, nic nie tracicie. Ponadto przeciez ten typ lamie prawo polskie, bedac w polsce i wobec polakow- podlega polskiej jurysdykcji przynajmniej jesli chodzi o przestepstwo zniewazenia, a moze ono miec miejsce w takim wypadku.

+: o...........s, Huevos
    •  
      o...........s

+8

@Pomeranian: Zamierzamy to zrobić, ale dopiero wczoraj dowiedzieliśmy, że ten polski konsultant ma oficjalne poparcie swoich zwierzchników w HDC na Cyprze. Co nas po prostu zszokowało.

Myśleliśmy, że wysyłając skargę do menedżera HDC, zajmie się on sprawą.
      Jak cię źle potraktują w hipermarkecie, też najpierw prosisz o rozmowę ze zwierzchnikiem, a dopiero potem jakieś skargi do ministerstw, itp.

W tym przypadku zwierzchnik stanął murem za chamskim konsultantem i razem śmieją się ze skarżących klientów na sweet-fotkach. To jest po prostu karygodne chamstwo, jawne i ordynarne.

Do tego chamski konsultant napisał, że ucieszy się jak zrobimy mu rozgłos (jakieś donosy), bo będzie miał darmową reklamę.
      Napisał, że woli negatywny rozgłos niż żaden.

Zacytuję:

Również liczę na rozgłos na temat Kliniki.

Jak to mówią lepszy negatywny, aniżeli żaden ;)

Kto pierwszy ten lepszy.

Pozdrawiam!

HDC HAIR CLINIC
      Piotr (Patient Coordinator)

Dosłownie cuda na kiju. Aż nie mogę to uwierzyć, że w świecie konsumenta, tak konsumentem (klientem) się pomiata.

+: ihaterozdajo, P........n +6 innych
    •  

@KlaudiuszAtencjusz: @Fermiol: @Marcinekk1: @overconscious: Szkoda, nikt się nie zainteresował. Trochę dziwne bo niedawno wpis jednego mirka o przeszczepie włosów dostał ponad 600 plusów. Jak wygląda sytuacja, on może coś realnie zrobić?

+: Fermiol
    •  

•  

@RebeliantT-1000:
      Realnie ciężko ocenić czy wytoczy proces w tak absurdalnej i potencjalnie przegranej sprawie. Stoi za nim jednak potężna klinika i ma dużo kasy (przeszczep włosów to kilkadziesiąt tys. zł, za każdego nagonionego pacjenta ma %, więc jest o co walczyć) Sprawa w sądzie to zawsze stres, wydane pieniądze i problemy, więc każdy wolałby tego uniknąć, ale jednocześnie chcemy, żeby się od nas odjebał.
      W skrócie co zrobił - ujawnił dokumentację medyczną swojej pacjentki na forum publicznym, wysyłał niezadowolonych z zabiegu pacjentów do psychiatryka, szantaż sądem, aby umożliwić mu kryptoreklamę i terroryzowanie forum, na skargę do glówego managera hdc , odpowiedział on sam fotką z jezykiem z menago w tle. Aktualnie zbieramy kasę na ewentualny proces sądowy i zasięgamy porad prawnych.

+: K................z, d......s +1 inny
    •  

@Fermiol: Czytałem trochę wątek na forum. No i widziałem jak gość wygląda - jak po 4 zabiegach w tej klinice ten wygląd to maksimum to trochę słabo moim zdaniem ta klinika wypada. Nie wiem może się nie znam.

Aktualnie zbieramy kasę na ewentualny proces sądowy i zasięgamy porad prawnych.
      Możecie na wykopie zapytać pod odpowiednim tagiem, może wiecej osób się zainteresuje. Robicie jakąś zbiórkę na ten cel?

•  

@RebeliantT-1000:
      Myślimy czy zrobić znalezisko o tym.
      Na razie deklarujemy kto się zrzuci na kancelarię. Na forum zarejestrowanych jest ponad 7k userów, wśród których znaleźli się prawnicy chcący pomóc, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Jak dojdzie do rozprawy to fajnie będzie jak ktoś się pojawi, a nie, że admin zostanie sam.

+: d......s
    •  

@Fermiol: Nie byłem na forum już dobrych parę lat, ale z chęcią się dorzucę na adwokata.

Na forum zarejestrowanych jest ponad 7k userów, wśród których znaleźli się prawnicy chcący pomóc, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.
      To świetnie, jakby co to na wykopie też są.

Jak dojdzie do rozprawy to fajnie będzie jak ktoś się pojawi, a nie, że admin zostanie sam.
      Z tym może być problem, jechać setki km na rozprawę mało kto będzie chciał, może akurat paru użytkowników będzie blisko.

•  

@RebeliantT-1000:
      Jasne, że tak. Ja mam akurat blisko, jak będę mógł to przyjadę.

+: RebeliantT-1000, d......s
    •  
      o...........s

+6

@RebeliantT-1000: Myślę, że cała sprawa jest trochę źle opisana (bez zrzutów ekranu), co nie oddaje istoty sytuacji.

1. HDC spamowało forum swoimi reklamami. Admini to pokasowali, co chyba było naturalne.
      HDC groziło administracji sądem za dyskryminację (sic!).

HDC ponadto zażądała od forum usunięcia relacji forumowiczki, która po zabiegu u nich wyglądała jak tandetna lalka.
      Na forum są zdjęcia tego partactwa, których tu nie udostępnię, bo nie dostałem na to zgody od pokrzywdzonej.

2. HDC zbeształo tą forumowiczkę za opinie na forum internetowym, groziło jej, że już nigdy jej nie przyjmą, sprawa trafi do prawnika (możliwie sądu), a ona sama ma jakieś zaburzenia psychiczne.

Dowód - zdjęcia SMSów od polskiego konsultanta HDC, wysłane do klientki:
      http://server.internetdsl.pl/Screenshot_2018-01-26-22-20-00.png
      http://server.internetdsl.pl/Screenshot_2018-01-27-01-30-03.png

3. HDC ponadto upubliczniało dokumentację medyczną z przebiegu zabiegu forumowiczki (poraniona głowa), bez jej zgody. I jeszcze piszą, że "musieli" to zrobić, bo ona sama tego nie zrobiła.

Dowód: http://pokonajlysienie.pl/forum/viewtopic.php?p=43668#p43668

4. Na działania HDC poszła skarga do Pana Pantelisa - menedżera HDC (na jego osobisty email) i zwierzchnika chamskiego polskiego konsultanta - Piotra.
      Pantelis przekazał tą skargę Piotrowi, który rozpatrzył skargę sam na siebie (sic!) i odpowiedział na nią szyderczo pstrykając sobie sweet-fotkę z Pantelisem.

Dowód: http://pokonajlysienie.pl/forum/viewtopic.php?p=43731&f=2#p43731

Email przyszedł z Cypru, więc prawdopodobnie menedżer Pantelis i chamski konsultant Piotr siedzą sobie tam razem.

5. Administracja forum wysłała emaila do Piotra, że nagłośnimy sprawę, że niech się jeszcze nie śmieje.
      Piotr (chamski polski konsultant) odpisał szyderczo: "Również liczę na rozgłos na temat Kliniki. Jak to mówią lepszy negatywny, aniżeli żaden ;)"

Dowód: http://pokonajlysienie.pl/forum/viewtopic.php?p=43734&f=2#p43734

Chyba nie muszę nic dodawać o tym jak traktuje się tam klientów. Krótko mówiąc: "Klient to bydło i może nam naskoczyć, a jak to nagłośnicie to i tak lepiej, bo będziemy mieli jeszcze więcej klientów."
      Takie jest oficjalne, jawne i nieskrępowane stanowisko kliniki HDC. Nie dbają nawet o pozory.

+: Fermiol, K................z +4 innych
    •  

Witam wszystkich i dziękuję za wątek dotyczący jednaej z najlepszych klinik transplantacji włosów na świecie.
      Poniżej przytaczam moją odpowiedź na zarzuty ze strony administratorów forum, która to odpowiedź została przeze mnie opublikowana na łamach tegoż forum.
      Tak, aby obraz całej sytuacji był bardziej wyraźny.
      O pozostałych zarzutach nie warto nawet dyskutować.
      Niestety chłopcy z forum nie mają za bardzo argumentów. Jak to mówią: ‘tonący brzytwy się chwyta.’
      Postaram się więcej tutaj nie udzielać.
      Nastąpi to w odpowiednim miejscu i czasie.
      Pozdrawiam, Piotr!

P.S.
      W załączniku zrzuty dyskusji na forum.
      Lion to oczywiście jeden z groźniejszych adminów.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam całe Towarzystwo Wzajemnej Adoracji oraz zwykłych użytkowników forum.
      Jak widzę strach zajrzał niektórym mocno w oczy. I powinien. Administratorzy tego forum narobili sobie sami kłopotów. Praktycznie każdy ich wpis na temat Kliniki HDC to kłamstwo. W stosunku do mojej osoby i dobrego imienia kliniki pojawiło się tutaj tyle nieprawdy i nadużyć, że aż niemożliwe staje się przytoczenie ich wszystkich. Spróbuję odnieść się do podstawowych kwestii jak najbardziej merytorycznie.

1. Relacje pacjentów zagranicznych Kliniki HDC zamieszczane przeze mnie na tym forum publikowane były tylko i wyłącznie z nazwy użytkownika HDC Clinic i były to w 100% relacje z zabiegów pacjentów, którzy nie mieliby inaczej możliwości opościć się na forum polskojęzycznym, a od których mamy na to przyzwolenie. Służyło to wyłącznie celom edukacyjnym. Jakie znaczenie ma to, kto i ile przypadków danej kliniki zamieszcza reprezentując ją jednocześnie, skoro są one w 100% oryginalne - te same relacje za zgodą tych samych pacjentów publikowane są na wszystkich najważniejszych forach poświęconych transplantacji włosów na świecie. Czy robi się to odpłatnie? Z tym bywa różnie.

2. Wszystkie pozostałe relacje pacjentów kliniki HDC na tym forum były relacjami autentycznie zamieszczanymi przez naszych pacjentów z ich własnych kont użytkownika i posiadamy na to niezbite dowody (jest ich tyle, ilu było tych pacjentów). Powtarzam, wszystkie relacje. Bez wyjątku. Nigdy nie założyłem konta innego aniżeli własne i nigdy nie próbowałem podszywać się pod żadnego z pacjentów kliniki HDC. Konsekwencje odkrycia takiej manipulacji byłyby zresztą oczywiste. Pacjenci kliniki HDC, którzy zamieszczają na forum własne relacje dostają upust w postaci niższej o 0,25 EUR ceny za graft, a więc jest to cena 2,75 EUR. Każdy o tym wie. W jakim zatem celu miałbym sam zamieszczać ich relacje? Administratorzy pousuwali prawie wszystkie bardzo wartościowe posty natychmiast po ich opublikowaniu, twierdząc, że były to ustawki.

3. Wielokrotnie nazwany zostałem trollem lub naganiaczem co generalnie mało mnie obchodzi ponieważ daję przede wszystkim wielką wartość użytkownikom zmagającym się z problemem łysienia. Sam jak wiecie łysienia doświadczyłem. Forum stało się folwarkiem zwierzęcym moderatorów, a zawsze nadrzędnym celem takiego forum jest wymiana zdań pomiędzy użytkownikami. Ludzie wielokrotnie proszą mnie o pomoc ponieważ zostali oszpeceni przez kliniki polskie i tureckie. Sam prawie w ogóle nie wdaję się w dyskusję ponieważ brak wiedzy na temat transplantacji włosów nawet samych administratorów jest czasami porażający (słynne spory FUE manualne vs. FUE mechaniczne). Poza tym nasz rodak to taki gatunek, który i tak wie wszystko najlepiej.

4. Zrozumiałem, że prawdziwym powodem usuwania przez moderatorów wszystkich relacji z HDC w tytule spowodowane jest niepłaceniem za reklamę w banerach na stronie. Osobiście wcześniej nigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy, aby opłacać reklamy w banerach na forum ponieważ może to prowadzić do reklamowania się bogatych, a niekoniecznie dobrych klinik i firm sprzedających swoje kiepskiej jakości produkty. Oczywiście, gdyby ktoś z zarządzających forum kiedykolwiek zwrócił się do nas o dobrowolną pomoc finansową – udzielilibyśmy jej nie tylko dla reklamy, ale przede wszystkim dla krzewienia wiedzy na temat właściwych metod transplantacji włosów. Coś podobnego nigdy nie nastąpiło. Panowie po prostu nie potrafią robić biznesu, a jedynie co potrafią to użalanie się nad sobą.

5. Fala hejtu wynikająca tak naprawdę ze strachu moderatorów jest bez precedensu. Tylko oni znają całą prawdę objawioną. Jednym z dowodów jest blokowanie użytkowników, którzy mają odmienne zdanie, usuwanie ich postów i finalnie usuwanie ich kont (np. existenz).

6. Najgorsze jest obrażanie i wyzywanie użytkowników forum przez samych moderatorów, a finalnie usuwanie ich kont i samego wątku w sytuacji gdy zdanie użytkownika stoi w sprzeczności z tym administratora. Lion, powinien całkowicie odciąć się od udzielania się na forum. Nie powinien przedstawiać swoich opinii ponieważ nie jesteś w stanie kontrolować w żaden sposób własnych emocji. Powinien pozostać za kulisami zajmować się tylko i wyłącznie administrowaniem. Poza tym poddając się w przeszłości zabiegowi transplantacji w Klinice BHR z miejsca przestał być obiektywny. Podobnie ja nie jestem obiektywny zachwycając się efektami końcowymi Kliniki HDC. Tyle tylko, że ja nie jestem administratorem tego forum.

7. Klinika bardzo dobrze zarabia i ma zawsze pełen kalendarz na miesiąc-dwa naprzód. Znakomitą większość pacjentów z Polski pozyskujemy nie dzięki forum, ale dzięki reklamie Google AdWords i dzięki pozycjonowaniu strony (tzw. SEO). Oczywiście dla dzielenia się wiedzą o transplantacji włosów założyłbym własne forum, ale prowadzę klika innych bardziej dochodowych przedsięwzięć (reprezentowanie Kliniki HDC jest tylko moim marginalnym zajęciem). Poza tym reprezentowanie Kliniki HDC nie odbywa się poprzez prowadzenie działalności gospodarczej jak tutaj napisan. Prawo unijne nie wymaga tego od Przedstawicielstw Przedsiębiorców Zagranicznych działających w naszym kraju. Wymaga za to wpisu do Rejestru prowadzonego przez Ministra Rozwoju i Finansów. I takowy posiadamy.

8. Aby rozwiązać problem raz na zawsze należy przede wszystkim zrobić to o czym wspomniał Matias21 w jednym z wątków (oczywiście użytkownik leon85 został natychmiast wyrzucony z forum za swój wpis popierający). Chodzi o stworzenie dodatkowego działu dla relacji zamieszczanych przez kliniki i należałoby za każdy nowo wrzucony przez klinikę wątek pobierać jakąś opłatę.

9. Bez komentarza pozostawiam relację jednej z pacjentek (http://pokonajlysienie.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=3332), która po niepochlebnym komentarzu na temat swoich włosów wychodzących z ust jednego z jej kolegów oraz po tylko 5 miesiącach od zabiegu przyjmuje jego rezultat jako finalny napędzając przy tym grandę Trollów. Właśnie tego typu akcje powinny być z miejsca banowane.

10. Zubożyliście sobie sami historię relacji pacjentów o jedną za najlepszych klinik w historii forum. Jedynej, która w trakcie całej swojej działalności nie miała nieudanego przypadku (przypomnę, że finalny odrost w tej relacji dobiegnie końca w 12, a nie 6 miesiącu: http://pokonajlysienie.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=3332). A wszystko prze autorytarny sposób zarządzania jednego tylko administratora.

Reasumując, praca kancelarii z którą współpracujemy jest na dość zaawansowanym etapie i jeżeli zaprzestaniemy działań prawnych wymierzonych przeciwko administratorom forum to tylko i wyłącznie w przypadku gdy dokonają oni potrzebnych tutaj zmian. Nie ma na forum miejsca na samowolkę moderatorów w postaci wydawania nieprawdziwych i wyssanych z palca opinii, notorycznego usuwania wpisów, wątków i kont użytkowników bez podawania przyczyny i przedstawienia niezbitych dowodów niezastosowania się do regulaminu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

•  
      o...........s

+8

@HDCClinic: Rozumiem, że w SMSach do pacjentki nie widzi Pan nic złego ?:

http://server.internetdsl.pl/Screenshot_2018-01-26-22-20-00.png
      http://server.internetdsl.pl/Screenshot_2018-01-27-01-30-03.png

W tym, że rozpatruje Pan sam na siebie skargi też nie widzi Pan nic złego ?

W upublicznianiu dokumentacji medycznej pacjentki (ciekawe czy ginekolodzy też tak robią?) bez jej zgody, również nie ma nic złego ?

No i te Pańskie Osobiste Słowa słowa "Również liczę na rozgłos na temat Kliniki. Jak to mówią lepszy negatywny, aniżeli żaden ;)" - to też nic złego ?

Mówi Pan jak zawodowy polityk: "nieważne jak mówią (negatywnie czy pozytywnie), ważne, że mówią i nie przekręcają nazwiska".
      No ale wiadomo jak politycy "szanują" ludzi. Pan zdaje się być takim "politykiem".

+: Fermiol, P........n +6 innych
    •  

Piotruś teraz wracaj na forum porobić jeszcze 200 fejkowych kont swoich pacjentów Januszu biznesu. Może nagonisz jeszcze frajerów do tej kliniki i wyrobisz normę. Mam nadzieję, że tym razem zabiegi się udadzą i nie będziesz musiał ich wysyłać do psychiatry za to, że ośmielili się być niezadowoleni.

+: P........n, K................z +4 innych
    •  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  
      o...........s

+3

@HDCClinic: Przecież to zwykła reklama. Na reklamie to wiesz.... nawet szampon do włosów przynosi znakomite efekty i są one udokumentowane zdjęciami.
      Nie rób sobie jaj człowieku i nie miej ludzi za durniów mamiąc reklamami.

Nas interesują relacje ZWYKŁYCH LUDZI, a nie wasze reklamy samych siebie.

Mamy zaś jedną od Was klientkę (uczciwą, bezinteresowną) i wygląda to fatalnie. W dodatku obiektywnie fatalny efekt (każdy widzi, że to partactwo) kwitujecie skierowując tę pacjentkę do psychiatry.
      Czyli wmawiacie klientce, że jest super, a ona ma coś z głową.

Takich klientek nie ma na waszych reklamach. Tak jak nie ma na waszych reklamach informacji o waszym chamstwie, drwinach z klientów, grożenia prawnikami ani o tym, że upublicznianie dokumentację medyczną bez zgody pacjenta.

+: d......s, stepenwolf +1 inny
    •  

List do szefa kliniki HDC wysłany przez jednego z moderatorów forum, w którym on sam przyznaje, że byłby zainteresowany zabiegiem w naszej klinice, choć przecież w tym wątku jesteśmy już złą kliniką. Typowy relatywizm moralny.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dear HDC,
      I want to alarm you about really bad marketing approach of one of HDC members - Piotr. Let me quote one mail that has been sent to HDC mail address from one of users of most popular polish hair-loss forum

"I am writting to you as a fan and supporter of HDC clinic. I also want to do my hair transplant in your clinic in the near future.

However I am a bit worried because of polish patients cordinator - Piotr.
      His activities and what he is doing in the internet and polish forum is unthinkable
      People who are not satisfied of their results are threaten by him. He writes private messages with call to cancel their post if they do not do it, he says that is going to take them to the court. He has been banned because he had a few fake accounts and was adding many reports of procedures in HDC.
      Now he is threating the administration of the polish hairloss website that is going to take them to the court because they do not allow him to carry on posting as a patient.
      As I wrote, he created many fake accounts. That kind of behavior is not appropriate and acceptable.
      I am writting in hope that you will see his destructive effect on your clinic. In my opinion and most of polish forum members HDC do not deserve on such black PR. I am wondering if the clinic knows and is aware of Piotr doings?
      I am attaching an examle of his threats. Unfortunately they are in polish language.
      I would appreciate an early reply.
      Yours sincerely"

Response:
      Cześć Mirku,
      razem z Pantelisem mocno Ciebie pozdrawiamy!
      (here is photo sent by him - I have attached it)
      translating this to english - Hello Mirek, together with Pantelis we are sending greetings! (and this photo)

I have never encounter with such a bad approach to customer. We are talking about most popular polish forum about hair loss. I am pretty sure that because of occured situation you have just lost a lot of potential customers - including me. Not even mentioning about reputation...

Best regards

•  
      o...........s

+5

@HDCClinic: To list jednego z użytkowników, który rzeczywiście was rozważał, ale zrezygnował, bo:

- nikt nie chce być straszony sądami za zniesławienie w przypadku niezadowolenia z zabiegu - do czego każdy klient ma niezbywalne prawo,
      - nikt nie chce być wysyłany do psychiatry przez konsultanta, który nie zna podstawowych zasad kultury i lubi obrażać swoich pacjentów,
      - nikt nie chce by jego dokumentacją medyczną handlowano publicznie bez jego zgody (macie wywalone na prywatność).

KLIENTOWI SIĘ NIE GROZI I NIE PONIŻA w przypadku niezadowolenia. Bo każdy MA PRAWO być niezadowolony z waszych usług.

A fakt, że dyrektor przekazał panu skargę na którą pan sam odpowiedział, świadczy, że ma wywalone na swoich klientów.

W której firmie pracownik sam rozpatruje skargi na samego siebie i na nie odpowiada ?
      Proszę podać jedną taką firmę! Jedną, nie żądam dziesięciu!

+: d......s, stepenwolf +3 innych
    •  

Odpowiem po raz ostatni i zamykam wątek ze swojej strony:
      - Każdy pacjent przed zabiegiem w naszej klinice podpisuje tzw. Consent Form w którym wyraża zgodę na publikowanie z naszej strony zdjęć z jego procedury byleby zdjęcia te nie przedstawiały twarzy, a tylko i wyłącznie część głowy od brwi wzwyż. Bez podawania imienia i nazwiska pacjenta. W taki też sposób zdjęcia te zostały opublikowane na forum. Wycinek z Consent Form Kliniki HDC w załączniku. Pacjentka nie opublikowała żadnych zdjęć z zabiegu opisując swoją relację. Poczuliśmy się w obowiązku zrobić to my ponieważ nigdy nie mamy nic do ukrycia;

- Pacjentka potrzebowała pomocy w postaci porady ponieważ zaszczuliście ją na forum. Zatrollowaliście ją tak jakby w 5 miesiącu od zabiegu miała uzyskać efekt finalny. Ten przyjdzie dopiero w lipcu 2018 roku;

- Klientom się nie grozi/nie poniża? A o czym pisze admin lion na forum w stronę użytkowników usuwając ich konta jednocześnie? Cytuję: ‘- Słuchaj no ciulu pojebany… pojebańcu...’. Fotografię liona prezentuję w załączniku, nie ujawniając jednocześnie jego imienia i nazwiska. Warto się z nią zapoznać.

- Po raz kolejny piszecie nieprawdę. Pantelis nie wysłał mi tego akurat maila ponieważ nie ma on czasu zapoznawać się z treścią listów otrzymywanych od adminów jakiegoś tam forum w Polsce. Mamy pacjentów z całego świata i bardzo dużo pracy. Rozesłaliście ten tekst po użytkownikach forum jako wysłany przez Was adminów do szefa kliniki. Wysłał mi go jeden z użytkowników właśnie. Być może maila tego przesłał właścicielowi kliniki Mirosław Konieczko (forumowy radek). Podobnie jak wcześniejsze listy.

•  

•  
      o...........s

+3

@HDCClinic: Ma Pan zgodę na czyjegokolwiek upublicznianie wizerunku i dysponowanie cudzymi fotografiami ?

On też podpisał wam rzekomą zgodę na to, podobnie jak rzekomo zrobiła to pacjentka ?

+: d......s, markyslim +1 inny
    •  

A Wy mieliście moją zgodę upubliczniając mój wizerunek w jednym z postów na Waszym forum?
      EOT

•  
      o...........s

+5

@HDCClinic: Znowu rozmija się Pan z prawdą, nie wszyscy pacjenci godzą się na upublicznianie ich zdjęć.
      Ci którzy się na to godzą, dostają odpowiednie zniżki

Jak już pisano na forum:

HDC oficjalnie przyznaje ,że każdy z ich pacjentów ,który zgodzi się na prezentację pozabiegową otrzyma zniżkę na zabieg

na co skrzywdzona pacjentka (której dokumentację upubliczniono):

a co w sytuacji jak pacjent nie godzi się na prezentację zdjęć (tych wykonanych przez klinikę) a i tak nie dostaje za to "wynagrodzenia" ;/ ? Powinni teraz odliczyć mi z ceny te 25 centów x 2100 czyli 525 jurasów...

na co forumowicz:

Sama sobie pośrednio odpowiadasz , należy Cię się zadośuczynienie za naruszenie Twoich dóbr osobistych. Nie mówimy tu o różnicy za samą zgodę na prezentację. Mówimy o kwotach o wiele wyższych.

+: d......s, stepenwolf +3 innych
    •  
      o...........s

+4

@HDCClinic: Na forum nie ma pańskiego wizerunku - radzę sprawdzić, a tylko odnośniki do niego w innych miejscach w sieci (w tym na stronie samej kliniki HDC).
      Proszę rozróżniać odnośnik do czegoś od kopiowania i przerabiania czegoś.

+: d......s, stepenwolf +2 innych
    •  

Zniżki nasi pacjenci dostają za opublikowanie całościowych relacji
      Zdjęcia z ujęciem głowy powyżej linii brwi możemy upowszechniać jak, gdzie i kiedy chcemy.
      Proszę przeczytać fragment z naszego Consent Form, pod którym podpisuje się każdy pacjent Kliniki HDC przed przystąpieniem do zabiegu.

•  
      o...........s

+4

@HDCClinic: Pacjentka publicznie wycofała zgodę na publikację jej wizerunku.
      Miała prawo to zrobić, skoro nie dostała od was za to wynagrodzenia.
      Radzę przeczytać prawo autorskie.

+: d......s, stepenwolf +2 innych
    •  

@overconscious: Trochę zawikłana sprawa. Są jakieś dowody że ten konsultant pozakładał fejkowe konta?

•  
      K................z

+4

!
      Panie i Panowie z problemem #lysienie #zakola #wlosy zapraszamy na forum i doradzimy tak aby było dobrze i stosunkowo tanio. Ta klinika niczym się nie wyróżnia od innych. W Turcji są lepsi doktorzy od #przeszczepwlosow i duużo tańsi. Więc powodów by wybrać HDC praktycznie nie ma.

źródło: logo1.jpg

+: Fermiol, o...........s +2 innych
    •  

@KlaudiuszAtencjusz: No i Turcy nie obrzucą Cię gównem jak ośmielisz się napisać neutralną opinię, nie będą również za to pisać, że " oczywiście konsultuję z prawnikami podjęcie kroków prawnych " XD.

+: K................z, o...........s +4 innych
    •  
      o...........s

+4

@RebeliantT-1000: Klinika oficjalnie przyznaje się do wynagradzania ludzi za relacje na forach, co w świetle prawa jest reklamą.

Klinika wklejała nawet 2 posty reklamowe dziennie z oficjalnego konta, bez zgody administracji oraz pomimo wyraźnego zakazu.

I to są fakty niezbite, do których się przyznają.

Po wyrzuceniu kliniki, pojawiały się relacje dokładnie w takim samym stylu, jak te wcześniej wklejane przez kliniką, tylko z innego, anonimowego konta z zerowym stażem. Co wychwycili forumowicze i z czego się śmiali.

I to też jest niezbity fakt.

To jednak nie jest meritum problemu. Meritum jest chamstwo polskiego konsultanta i brak szacunku do ludzi.
      Żaden konsultant:
      - nie grozi sądami swoim klientom (za to że publikują swoje prawdziwe, niezmanipulowane relacje na każdym etapie zabiegu),
      - nie grozi administracji forum (za brak darmowej reklamy),
      - nie wysyła ludzi do psychiatry,
      - nie obraża
      - nie kwituje tego wszystkiego, że "lepszy negatywny rozgłos niż żaden".

W żadnej, absolutnie żadnej firmie, taki pracownik nie rozpatruje też skarg sam na siebie, co jest standardem w HDC.

PS. W każdej normalnej umowie istnieje też dobrowolna zgoda na przetwarzanie twoich danych w celach marketingowych, którą możesz wycofać w dowolnym momencie.
      W HDC uważają, że taka zgoda jest przymusowa, a wycofać nie możesz jej nigdy, bo twój sprzeciw mają w dupie.

+: K................z, d......s +2 innych
    •  

•  

Nie odnotowano ani jednego przypadku nieudanego zabiegu przeszczepu włosów w Klinice HDC!

@HDCClinic:

Nie kłam. Nawet na polskim forum jest koleżanka pokrzywdzona przez was,a w internecie znalazłem wiele przypadków, gdzie trzeba było poprawiać waszą nędzną robotę m.in w tureckich klinikach.
      Ehh partacze z hdc.

+: o...........s, d......s
    •  
      K................z

+2

Kolejny oczywisty bullshit z waszej strony XD
      ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

+: o...........s, d......s
    •  
      o...........s

+2

Nie odnotowano ani jednego przypadku nieudanego zabiegu przeszczepu włosów w Klinice HDC!

@HDCClinic: Ja do tej pory myślałem, że 100% ludzi zadowolonych to jest tylko w Korei Północnej. Teraz wiem, że są już dwa takie miejsca - Korea Północna i HDC.

+: d......s, sloncanima
    •  

•  

•  

•  

•  

•  
      o...........s

+7

Poproszę o linki do relacji, w których poprawiano pracę Kliniki HDC.

@HDCClinic: Przecież jeden z naszych kolegów z forum (o nicku przemox), po przeszczepieniu 8500 graftów, szuka kliniki która mu to poprawi. Przeszczepy były u was (w HDC Clinic), a poprawka już nie będzie u was, gdyż nawet tej poprawki już nie potraficie zrobić, bo nie macie jak.
      Na przeszczepy wydał gigantyczne sumy, a efekty są słabe. Każdy może to sobie sam sprawdzić.

Więc co ty bredzisz człowieku ? Prowadzisz taki marketingowy bełkot i dezinformację, że aż rzygać się chce.

Ludzie wydają na przeszczepy minimum wartość nowego samochodu i guzik z tego mają (słabe efekty, rzadkie włosy).

PS.
      A te swoje reklamy wsadź sobie wiesz gdzie! Za chwilę te twoje treści reklamowe pozgłaszam adminom, bo nie wiem czy wiesz, ale są one tu zabronione!

Odpowiadaj na zarzuty, a nie uprawiają agitki marketingowo-reklamowej!

1. Jak odpowiesz na swoje otwarte chamstwo wobec klientów (poczytaj własne SMSy wysłane do klientki) ?
      2. Co z wysyłaniem ludzi do psychiatry (jesteś dyplomowanym psychologiem czy tak sobie diagnozujesz zaburzenia psychiczne) ?
      3. Co z groźbami sądowymi (czy klient ma prawo być niezadowolony u was, czy zaraz wyląduje w sądzie) ?
      4. Co z twoimi twierdzeniami, że lepszy negatywny rozgłos o waszej klinice niż żaden (sam tak pisałeś) ?
      5. Co z rozpatrywaniem sam na siebie skarg (czy to standard w HDC że pracownicy rozpatrują skargi sami na siebie i na nie odpowiadają, śmiejąc się z nich) ?

Czekam! Masz 5 pytań! Odpowiesz na nie w reszcie, czy dalej będziesz bredził jak na reklamie ?

+: Fermiol, K................z +5 innych
    •  

Zupełny brak merytorycznej dyskusji.

Pacjent przemox poddał się u nas tylko i wyłącznie swojemu trzeciemu zabiegowi, w którym dysponowaliśmy bardzo ograniczonym donorem złożonym głównie z mieszków 1-włosowych, w tym mieszków ekstraktowanych z brody.
      Normalnie dysponuje się 1, 2, 3 i 4-włosowymi mieszkami.

Podczas jego dwóch nieudanych procedur w Turcji przeprowadzonych przez getFUE i Dr Maral’a, bezpowrotnie zniszczono większość z jego mieszków włosowych używając do ekstrakcji urządzenia mikro-motorowego.

Gdyby pacjent od samego początku udał się na zabieg do Kliniki HDC miałby teraz głowę pełną włosów.

•  
      o...........s

+4

Zupełny brak merytorycznej dyskusji.

@HDCClinic: Proszę odpowiedzieć na pytania od 1 do 5. Ja długo mam czekać ?
      Dostanę w reszcie te odpowiedzi czy nie ?
      Wytłumaczy się Pan ze swojego chamstwa czy nie ?
      A może nie widzi Pan nic złego w obrażaniu ludzi płacących 50 tysięcy ?

CZEKAM !!!

Gdyby pacjent od samego początku udał się na zabieg do Kliniki HDC miałby teraz głowę pełną włosów.

Zna pan powiedzenie "gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem" ?
      Podjęliście się tego zabiegu, zakwalifikowaliście pacjenta. Teraz się tłumaczycie, że tu się nie dało i to nie wasza wina. A ponoć macie 100% sukcesów ?

Pacjent teraz musi szukać pomocy u innych chirurgów, którzy będą potrafili mu pomóc. Zabieg u was to był tylko skok na kasę.

+: Fermiol, d......s +2 innych
    •  

Panie i panowie. Pan Piotr kontynuuje swoją strategię i teraz szantażuje wspomnianą pacjentkę pozwem na kilkadziesiąt tysięcy złotych, z powodu '' wyrządzenia szkody " opinią na forum internetowym i wykopie !
      Czy da się upaść niżej ? Czy temu człowiekowi $$ już totalnie padły na łeb ? Piotrze pamiętaj tylko, że karma wraca i tego ci z całego serca życzę, żeby wróciło to wszystko do ciebie z podwójną siłą.

+: o...........s, K................z +4 innych
    •  

@Fermiol: Przepraszam, jak napisał pozew będzie opiewał na kilkaset tysięcy złotych. ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
      Za napisanie na forum, że jest się nie zadowolonym z zabiegu (ʘ‿ʘ)

+: o...........s, d......s +1 inny
    •  
      d......s

+12

@Fermiol: Szanowni Państwo!

To niestety prawda. Firma HDC straszy swoją klientkę pozwami na setki tysięcy (tak setki tysięcy) i to tylko za to, że ośmieliła się być niezadowolona z ich usług.
      To skandal. Pacjentka nie napisała ani słowa nieprawdy, a swoją relację udokumentowała zdjęciami.

To może spotkać każdego z Was!

Nie ufajcie kanaliom. Chcą tylko Waszych pieniędzy. Dopóki dostaną wasze pieniądze, dopóty są mili.

Jak będziecie jednak niezadowoleni, będą starali się Was zniszczyć, zastraszyć, grozić sądami na setki tysięcy i sugerować problemy psychiczne!
      Wszystko to było w SMSach oficjalnego przedstawiciela kliniki do pacjentki.

A Pan Panie Piotrze z HDC Clinic może wynajmie mafię by zastrzeliła niewygodną pacjentkę ?
      Tak się to załatwiało w dawnych czasach. Po co się Pan bawi w zastraszanie i wyniszczanie człowieka, niech Pan pójdzie na całość.

Sami zobaczcie SMSa wysłanego z oficjalnego numeru kliniki, która przesłała pacjentka (szok!):
      http://server.internetdsl.pl/Screenshot_2018-02-04-18-58-44.png

+: o...........s, camper23 +10 innych
    •  
      K................z

0

•  

@djonizos: Ktoś się musi wreszcie zdecydować :

"Również liczę na rozgłos na temat Kliniki. Jak to mówią lepszy negatywny, aniżeli żaden ;)"
      czy

Za narażanie naszej kliniki na zły i niesprawiedliwy marketing kwoty.......będą na setki tysięcy złotych.

@overconscious: Był jeszcze jakiś niezadowolony klient oprócz przemox-a?

+: o...........s, d......s +2 innych
    •  
      p.......8

+1

Nie wiem skąd to przekonanie. Nigdy nie pisałem ze jestem niezadowolony. Jestem realista i w sytuacji mojej uważam ze moj trzeci zabieg w HDC w przeciwieństwie do pierwszego czy drugiego w innych klinikach był udany i jestem zadowolony. W przyszłości rozważam jeszcze moze cos na koronę. Pozdrawiam.

•  
      o...........s

+4

@RebeliantT-1000: Wciąż nie rozumiesz. HDC ma swoje mocne i słabe strony, jak każda inna klinika na świecie (jest ich multum).
      Koleżanka która jest niezadowolona, poznała ich słabą stronę, bo oni nie potrafią zrobić gęstej linii włosów. Teraz jej linia włosów koleżanki nie komponuje się do reszty.

Afera nie wybuchła jednak z powodu HDC, bo to jedna z wielu klinik z wadami i zaletami, ale z podejścia Polskiego konsultanta - Piotra, który uprawia swoisty terror prawno-sądowy i zastraszanie każdego kto mu bruździ w biznesie.
      Administrację forum to jedno - ktoś może powiedzieć, że go to nie obchodzi.
      Ale własnych klientów - to już trudno przemilczeć. Płacisz im jako klient kilkadziesiąt tysięcy, potem masz jakieś tam obiekcje, a zamiast reklamacji - Piotr (w imieniu kliniki) sugeruje ci wizytę u psychiatry, straszy prawnikami, a później w niedzielę dostajesz od niego SMSa, że szykują przeciw tobie pozew na kilkaset tysięcy złotych (sic!).
      To jest normalne ?
      To jest normalna relacja klinika - klient ?

Jakby cię tak potraktował sprzedawca samochodu, kupiłbyś samochód w tym salonie ?

Myślisz sobie - dobrze, ale możecie przecież napisać skargę na tego pracownika do jego dyrektora.
      No to piszemy skargę do tego dyrektora (po angielsku), a odpowiada na nią sam Piotr z szyderczym zdjęciem obok Szefa (do którego poszła skarga):

W oryginale:
      http://server.internetdsl.pl/Pantelis.jpg

po wyśmianiu przez forumowiczów:
      http://server.internetdsl.pl/pjoter_nosacz.jpg

Facet nie dość, że jest arogancki, chamski, terroryzuje klientów, to jeszcze sam na siebie skargi rozpatruje. Tam coś w tej klinice jest nie halo, oni nie kontrolują swoich pracowników.

+: d......s, K................z +2 innych
    •  

To efekt udanej kuracji? Zamieszczam foto znad linii brwi, bo można. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: Capture.PNG

•  

@HDCClinic: Z takimi zakolami Ty jesteś przedstawicielem kliniki walczącej z łysieniem? To chyba przez te kompleksy tak chamsko się odnosisz do wszystkich łącznie z klientami (przykłady z smsów).

Nie odniosłeś sie merytoryczne do zarzutów tylko nawijasz jakieś bzdury których tu nikt nie łyka.

+: o...........s, d......s +5 innych
    •  

Wiecie może kiedy i na jakim serwerze, adresie będzie ponownie działało forum pokonajlysienie.pl?

+: kubix37
    •  

•  

•  

@KlaudiuszAtencjusz: a jakieś dalsze informacje masz co z forum i kiedy będzie wznowione?

•  
      K................z

0

@kubix37: nic nie wiem. Na ten moment forum zawiesiło działalność

•  
      w....a

0

do moderatorów i administratorów forum pokonajlysienie.pl

napiszcie dlaczego forum zostało zamknięte, czy jednym powodem jest potencjalny proces klinki z właścicielem forum i/lub pokrzywdzona klientka?
      Pozwanie kogoś a wygranie procesu to są dwie różne sprawy.
      Nie rozumiem tego, ktoś grozi procesem, a właściciel zamyka forum nieodwołalnie.
      Jeżeli forum zostało zamknięte z tego powodu, to gdzie są ci prawnicy zarejestrowani na forum?

Czy nie możecie usunąć z forum wszystkich wypowiedzi odnośnie tej kliniki i pacjentki i ponownie udostępnić forum oraz wprowadzić zakaz publicznych wypowiedzi jakichkolwiek klinik na forum.

•  
      K................z

0

@wawena: Administratorzy poprostu nie chce brac udzailu w zadnej wojnie. Niby ma byc nowe forum za granica.

•  

@KlaudiuszAtencjusz: co to niby ma oznaczać że za granica?? Będzie w innym języku? Na zagranicznym serwerze? (Większość polskich stron jest na zagranicznych serwerach) kiedy niby o tym się dowiemy? Czy administratorzy nie powinni wysłać do wszystkich użytkowników maila z jakimiś informacjami?

•  
      K................z

0

@Marcinekk1: Stary nie wiem. Jestem zwykłym użytkownikiem.
      I według mnie nic nie powinni.

•  

@Marcinekk1: Będzie po polsku, tylko przeniosą się na zagraniczny serwer.

A co do forum:
      Pozdrawiam rudego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#f1 #f1memy #powrutcontent #raikkonen #kubica

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (6)

Zapierdalać szybciej, cudze dzieci same się nie wyżywią i nie kupią dwóch mieszkań w centrum. Jakaś dobrowolna akcja to nie, "damy" dzieciątkom od wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #dzieci #bekazpisu #antynatalizm

odpowiedzi (44)

W nawiązaniu do mojego posta sprzed tygodnia, wrzucam i wołam plusujących. Wyniki pojawiły się sporo szybciej niż miały, widać, że nauka prze do przodu, jeszcze niedawno czekało się ponad miesiąc na analizę. Ale ja nie o tym...

Wielkiego zaskoczenie nie ma, ale jednak. Okazuje się, że najwięcej przodków (nie Polaków) mam wśród Bałtów, trochę z Europy Zachodniej i co ciekawe z Szkocji/Irlandii. To tyle jeśli chodzi o pochodzenie.
    Teraz ciekawostki nie związane z pochodzeniem.
    Zaznaczę jeszcze, że pełne badanie w MyHeritage na predyspozycje zdrowotne kosztuje kolejne $60, ale wygląda na to, że tyle kosztuje sama analiza, bo wyeksportowane wyniki DNA zawierają te informacje...

- mam ok. 20x większe szanse na zachorowanie na reumatyczne zapalenie stawów. Tak, mój dziadek i babcia chorują na to cholerstwo i już sobie nie zazdroszczę.
    - mam wysoką tolerancję na alkohol. Tak, mam ponadprzeciętną tolerancję na alkohol, jeszcze nikt nigdy mnie nie przepił, to też po dziadku.
    - mam ok. 40% niższe szanse na zawał serca. To chyba też prawda bo EKG mam idealne, a nikt w mojej rodzinie nie umarł na chorobę serca, wszyscy na nowotwory...
    - mam 1.9x większe szanse na nowotwór (ogólną). No cóż, to by się zgadzało z historią rodziny, wszyscy nowotwory.
    - mam tendencję do tycia (its genetics). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, rzeczywiście mam jakiś rzadki gen dzięki któremu mam spora szansę na tycie.
    - mam dość rzadki gen który powoduje wielokrotnie większe ryzyko nikotynizmu. No cóż mogę powiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    - mam dość rzadki gen (0.6% populacji) któremu zawdzięczam niebieskie oczy, jasną skórę i tendencję do oparzeń słonecznych i nowotworów skóry w ich wyniku. Tak, mam cholernie wrażliwą skórę i razi mnie jasne słońce, chodzę w okularach przeciwsłonecznych w pogodne letnie dni.
    - Zasadniczo z takich ciekawych ciekawostek to tyle, jest tego kilkadziesiąt stron, w stylu: masz 5% większe szanse na sztywniejące zapalenie mięśni kręgosłupa, etc.

Co ważne nie cierpię na żadną nieuleczalną chorobę genetyczną, nie mam żadnych istotnych wad w DNA, co zresztą wiem bo jestem zdrowy.

Gdyby ktoś chciał kupić ten test DNA to polecam Amazon, wychodzi z przesyłką 210 zł, więc nawet taniej i szybciej niż od MyHeritage.
    link: https://amzn.to/2SWSCIk
    link bez refa: https://www.amazon.de/dp/B072SY5JHQ

#amzdeals #dna #myheritage #nauka #ciekawostki #genealogia #zdrowie
    pokaż całość

odpowiedzi (113)