Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw co robiło się na takim sprzęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majsterV2: Obliczenia :) A tak serio, zastosowania klastrów - w tym przede wszystkim klastrów Beowulf - są w obliczeniach naukowych, gdzie koniecznie jest skalowanie na możliwie jak najwięcej rdzeni. Rozwiązywanie problemów z algebry liniowej (układy równań, wektory i wartości własne, obliczenia na macierzach) które są podstawą dla większości problemów fizycznych i inżynieryjnych, wszelkiego rodzaju symulacje
@wolodia: Dziwię się że sieć 100mbps długo zdawała egzamin, nawet gdy w czasie rzeczywistym przyszło w OpenGlu wielkie modele renderować czy symulacje robić na PS3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
majsterV2 - @wolodia: Dziwię się że sieć 100mbps długo zdawała egzamin, nawet gdy w c...
@majsterV2: Zależy od typu obliczeń. Problemy nie wymagające wymiany dużej ilości informacji nie będą mieć bottlenecka nawet na przeciętnej sieci, do tego część algorytmów da się przepisać tak aby nakładać na siebie komunikację i obliczenia, tj. wymieniać dane możliwie jak najwcześniej i obłożyć CPU obliczeniami na innej części danych, aby dać czas na transfer danych. Do tego dochodzi kwestia czy w danym problemie ważniejsze jest opóźnienie komunikacji czy przepustowość łącza?