Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #intel
Zastanawiam się nad zmianą podzespołów w PC. Obecnie to i3-3225, 8GB RAM DDR3, GTX660, MSI H77-MA-G43, 1TB Seagate oraz zasilacz Corsiar VS550. Głównie wykorzystuję go do gier ( #pubg, #diablo3, #wiedzmin3) oraz uczenia się web dev. Czy jest sens szukać używanego i5 3gen (np. i5-3570k), czy dozbierać sobie kasy i zmienić na platformę z i3-8100? Chociaż to już trochę większy wydatek, bo RAM i MOBO do zmiany. W dodatku te ceny lepszy GPU są strasznie nie fair. Nigdy nie kopałem i nie zamierzam, a płacić trzeba, jak bym miał zamiar kopać... Jak się odniesiecie do tego upgrade'u?
  • 15
@Zero_Gravity: Raczej i7 bym szukał zamiast i5. i7 3770 można dostać za okolice 500-600pln. Pamiętaj, że Twoja płyta nie wspiera podkręcania więc procki z K odpadają. Dokup do tego kolejne 8GB RAM i, jeśli nie masz, to SSD na system. I masz peceta gotowego do walki ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do grafiki to na ten moment nie zmieniaj, do PUBGa wystarczy jak zjedziesz z ustawieniami/rozdziałką. Bo
@Zero_Gravity: Różnice będą na poziomie błędu pomiarowego względem "prawdziwego" 4GB VRAM. Zresztą nie ma za bardzo do czego porównać 970tki, bo nie ma kart o podobnej wydajności z 4GB VRAM oprócz GTX 780 i może RX 570.

Absolutnie nie ma się czego obawiać, nawet w VRAMożerne produkcje pod Vulkana spokojnie można pograć (Doom/Wolfenstein etc.).
@Amasugiru: zastanawiam się też nad i7-3770k i zmianą mobo pod MSI Z77A-G45. Udało mi się zgarnąć za dobre pieniądze (20€) chłodziwo be quiet! dark rock 3. W sumie da to dodatkowego kopa, czy raczej nie warto się w to pchać? Jeśli ma to znaczenie moja buda to SilentiumPC Brutus 410.