Wpis z mikrobloga

#motocykle
Czy tego typu "tanie" rzeczy na moto (250-500 cm3) do zwykłej, przepisowej jazdy są ok czy nie są ok?
Przykłady:

kombinezon:
http://rypard.pl/pl/kombinezony-motocyklowe/556-kombinezon-tekstylny-rider.html

jakieś spodnie:
http://rypard.pl/pl/spodnie-motocyklowe-tekstylne/491-spodnie-tekstylne-meskie-wypinana-membrana-stm004a.html
http://rypard.pl/pl/spodnie-motocyklowe-tekstylne/555-spodnie-turystyczne-viker-.html
etc

Czy znacie jakieś dobre sklepy z moto ciuchami w #bydgoszcz? Tak by przymierzyć i ewentualnie porównać z cenami w google i ewentualnie zamówić przez net, oszczędzając.

I czy ktoś miał okazję testować kaski firmy MT? Lub czytał opinie?
  • 16
@Hamza: Kaski firmy MT Helmets polecam, jeśli to ma być pierwszy Twój kask. Nie do końca wiesz czego potrzebujesz, oczekujesz, to MT jest ok. W testach dostaje dobre noty (sharp) w zależności od modelu. Do tego są nie drogie i subiektywna opinia, na moim łbie wygodne. Mój MT Revenge nie ma startu do kasku za 1000pln ale ;-) kosztował 3x mniej i dla mnie, na pierwszy sezon był ok.
@gerard-kowalski: @katera: @fotograf_warszawiak: to źle się wyraziłem. Powiedzmy - jazda głównie w mieście, pierwszy moto i tani moto, stąd celem tańsze zabezpieczenie. Raczej niezbyt często ktoś kupuje 20 letni motocykl "za grosze" i np. kombinezon za 1800 PLN + kask za 1000 PLN + buty za 600 PLN + rękawice za 200 PLN, bo łączna wartość ubrania wyniesie niemal tyle co sam motocykl. Mniej więcej w ten sposób to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza: niestety tańsze moto nie sprawia że zdrowie jest mniej ważne :-) strój chroni Ciebie więc to za ile jest moto nie ma nic do tego. Wszystko zależy ile chcesz wydać i zwykle kończy się na tym że im więcej tym lepiej:-)
@Hamza: to Twoja sprawa na ile wyceniasz swoje bezpieczeństwo. Na kasku nie ma co oszczędzać, lepiej kupić od razu dobry niż zmieniać za jakiś czas (sam zmieniałem). Ciuchy - w sumie dobrze, że w ogóle rozważasz ich zakup, bo wielu początkujących motocyklistów w ogóle je pomija. Ja zaczynałem z tanim zestawem, gdzie w 2k zmieściłem się z kurtką, spodniami, butami, rękawicami i kaskiem. Jednak w miarę pokonywania kolejnych kilometrów kupowałem kolejne
@fotograf_warszawiak: a jaki był Twój pierwszy kask, że go zmieniałeś? Bo pod względem bezpieczeństwa to kaski MT są świetne, ale mogą mieć wady typu - głośne przy wyższych prędkościach etc, czy Twój był głośny i miał inne wady i to było powodem zmiany na inny?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hamza: certyfikowane ochraniacze to właściwie tylko jedno. Pytanie ile szlifowania wytrzyma strój, czy nie podrze się zaraz itp. życie to nie tylko certyfikaty. Sprawa jest prosta. Określ budżet i kupuj ciuchy bo licytacja z Tobą nie ma sensu skoro już sobie coś upatrzyłeś:-)
@Hamza: ja zaczynałem od zestawu Rebelhorn HiFlow2. Trzeba było do niego dokupić protektor pleców, bo tego ZWYKLE nie ma w zestawie z kurtką.
Pierwszy kask to Shark S700. Dobrze oceniany w testach Sharpa, sporo funkcji, tani. Ale dość głośny, przy większych prędkościach ciągnął mi głowę w górę, a przy jeszcze większych był dźwięk skrzypiącej wykręcanej śruby. Zmieniłem na HJC RPHA70, który jest znacznie cichszy, ma awaryjne wyciąganie policzków, nosek i podbródek.
@Hamza ja z kolei zainwestowałem najpierw w ubrania. Mój zestaw wyniósł mnie 3k przy motocyklu wartym 11k. Kupiłem kombinezon skórzany tshull 555 za 1350pln kask hjc-is17 za 700, buty SIDI za 750, rękawice nie pamiętam jakie za resztę. Brakuje mi tylko kominiarki za grosze i jakiejś bielizny termicznej.
Dla mnie najważniejsze było max bezpieczeństwa za jak najmniej...
Dodatkowo jako że w jednym miejscu kupowałem to spory rabat.
@Hamza: ja kupiłam tani, stary motocykl, ale na ciuchach, butach i kasku nie oszczędzałam, bo cenię swoje życie i zdrowie wysoko. Ale jeśli chcesz, to popatrz na oferty na amazon.de mają teraz bardzo dużo obniżek i można kupić markowe, dobre ciuchy za niewielkie pieniądze. Generalnie teraz jest bardzo dużo obniżek w sklepach, więc zamiast celować w niską półkę znajdź sposób, żeby kupić coś lepszego. Takie moje zdanie.

Oczywiście każde sam decyduje,