Wpis z mikrobloga

@aroaro1993: Tak, na pewno wystraszył się tej linii wykreślonej przez analizę techniczną xD

Raczej wszyscy co stosują analizy techniczne zaczęli łapać FOMO, bo każdy z nich święcie wierzy, że tej linii nie przebije i trzeba kupować, bo jak się odbije to potem może pójść mocno do góry.

Samospełniająca się przepowiednia spowodowana wiarą w analizę techniczną.
200 SMA


@aroaro1993: W skrócie mogłbyś wyjaśnić co to jest, bo musiałem iść i poszukać ;P
Czym jest średnia SMA 200 ?

SMA (z ang. Step Moving Average) oznacza prostą średnią arytmetyczną z określonej liczby ostatnich sesji giełdowych. Czyli dla SMA 200 będzie to średnia cena waloru z ostatnich 200-stu sesji. Choć możemy wyznaczyć średnią ruchomą zarówno z cen otwarcia, zamknięcia, minimalnych i maksymalnych w danym okresie czasu. To jednak najpopularniejsza
@pawlo74 raczej nie, za szybko, stawiałbym raczej na okolice kwietnia. Chociaż bitcoin już nie raz pokazał, że 'za szybko' oznacza 'normalnie' :d więc kto wie? Oby było jak na screenie ^^ ale obawiam się że po takim szybkim wzroście równie szybko przyjdzie kolejny mocny spadek
@pawlo74 też już prawie nie tradeuje, obracam może 30% kapitału, reszta HODL albo long term, ale obecna korekta nauczyła mnie trochę pokory i uświadomiła tego jak chciwy wciąż jestem :D