Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie książki uważacie za książki, które trzeba przeczytać? Nie mówię, ze to musza być jakieś super klasyki, typu mistrz i Małgorzata czy krzyżacy, tylko o takie które według was są dobrymi książkami wartymi przeczytania i które polecicilibyscie znajomym.

U mnie będzie to:

Projekt Rosie - fajna, lekka, komediowa ksiazka o facecie z syndromem Aspergera który szuka żony, w typowy, usystematyzowany dla Aspergikow sposób

Marsjanin - tu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, dosyć głośna ksiazka, również lekko napisana, mimo dramatyzmu sytuacji nie da się nie uśmiechnąć, opowieść o facecie który utknął na Marsie w czasie misji - sam, bez pożywienia i wody. Naprawdę wciągająca.

What If - wprawdzie zupełnie inna tematyka, bo jest to ksiazka popularnonaukowa, w której autor (twórca komiksów XKCD) odpowiada na często absurdalne pytania. To akurat trzeba przeczytać żeby zrozumieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście jest wiele innych książek które lubie, wszystko zaczęło się od Pottera, lubię książki dla młodzieży z okresu PRL (Nienacki, Niziurski, Ożogowska, Musierowicz) - mam jakiś sentyment do tego. Czekam aż Martin weźmie się do roboty i wyda kolejną część sagi. Ale te 3 powyżej to książki którymi naprawdę się jaram.

Macie coś takiego na swoich półkach? Pochwalcie się, może skorzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ksiazki
  • 6
@zaba34: Trzeba przeczytać? Serio muszę czytać książkę o facecie z Aspergerem szukającym miłości? Nie uważam, żeby cokolwiek trzeba było przeczytać w życiu, niech każdy czyta to co uważa za ciekawe/satysfakcjonujące. Szanuję za Pany Samochodziki i pozdrawiam jako fan dyrektora Marczaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zaba34: Swiat nawiedzany przez demony - Carl Sagan
Pratchett zawsze.
Bud Holly zyje i pozdrawia z Ganimedesa - nie pamietam autora, pozytywnie zakrecona
Douglas Adams - autostopem przez galaktyke
Mroczne materie seria
@HumbugPL: oj no dlatego nie mówię tu o klasykach, bardziej mi chodziło o książki które - przykładowo - chciałbyś mi podarować żeby się podzielić czyms fajnym. Ja wszystkie te 3 książki kupiłam w kilku egzemplarzach i poszły jako prezenty na święta z bardzo dobrym odbiorem. I serio, Projekt Rosie może brzmi głupio, ale to jest świetna, przezabawna ksiazka. Kupiłam ja bo polecał ja Bill Gates ( ͡° ͜ʖ ͡
@zaba34
Samolubny gen Dawkinsa, żeby docenić jak piękną rzeczą jest ewolucja;
Harry Potter jako dziecko, bo te książki są magiczne;
Archiwum Burzowego Światła dla fanów fantasy, bo lepszego budowania świata nie znajdziemy
@zaba34: Ze swojej strony gorąco polecam "Grę Anioła" Zafóna (pozostałe części cyklu też są warte przeczytania, ale ta jest moją ulubiona). To czysta rozrywka, ale na bardzo wysokim poziomie. Każdemu mogę też polecić Dallas 63', bo wśród książek Kinga to mój #1. :)