Wpis z mikrobloga

Sąd wymaga uzasadnienia przekazania wyroku jako informacji publicznej

1. Byłem zainteresowany sprawą w Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej. Napisałem do prezesa prośbę o udostępnienie mi akt sprawy w tym wyroku jako informacji publicznej. Jednak sąd twierdzi iż z powodu konieczności przygotowania dokumentów będą to już nie dokumenty z akt, a informacja przetworzona. Mam 14 dni na uzasadnienie dlaczego jest to szczególnie istotne z widzenia interesu publicznego.

2. Dodatkowo wystąpiłem o przygotowanie pełnego wypisu z wokandy, którego także nie otrzymałem i zostałem wezwany w ciągi 14 dni na uzasadnienie dlaczego jest to szczególnie istotne z widzenia interesu publicznego

3. Jeżeli ktoś jest zainteresowany napisałem i złożyłem pisma we wrześniu i październiku zeszłego roku. Odpowiedzi brak. Udzielono mi jej dzisiaj kiedy wybrałem się do Prezesa Sądu.

Proszę o pomoc @Watchdog_Polska jak dalej postąpić ponieważ nie za bardzo wiem jak można informację z akt sprawy uznawać za informację przetworzoną. Dotychczas ani Policja ani Prokuratura nie robiła takich problemów. Piszę list i po dwóch tygodniach dostaję odpowiedź że zanonimizowane akta czekają i mogę przyjść aby je przejrzeć. Natomiast Sąd nie chce w ogóle mi udostępnić niczego.

#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #informacjapubliczna

Wniosek 1
Odpowiedź 1

Wniosek 2
Odpowiedź 2
  • 2