Wpis z mikrobloga

#programowanie #raspberrypi #smarthome

Od dłuższego czasu rozwijam swój projekt inteligentnego domu w oparciu o backend działający na mikroserwisach i raspberry pi z klientem pythonowym.

Myślicie, że ktoś byłby zainteresowany korzystaniem z tego? Wówczas mogę wrzucić tutaj adres i opisać API. Robię to zupełnie hobbystycznie, chociaż chyba z pół roku już do tego nie zaglądałem.

Frontend jest pewnie mocno skopany, bo zawsze zajmowałem się backendem, a pod koniec tego projektu zacząłem uczyć się dopiero JS i Angulara na potrzeby tego projektu (wcześniej miałem po prostu strony generowane przez backend).
  • 13
@loginek0: Właśnie chodzi o to, że nie ma nic takiego. Ja tam wystawiam api i możesz u siebie mieć Arduino/Raspberry PI czy cokolwiek i wysyłać dane w odpowiednim formacie, a on to przyjmie.
A i jeszcze jedno. Jako że frontend to moja słaba strona, to jest sporo rzeczy zaimplementowanych w backendzie i API, a nie ma tego we frontendzie, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany żeby pomóc to rozwijać to też byłoby
@dog_meat: Jeśli będziesz publikować API, to możesz mnie zawołać - co prawda na dłuższą metę raczej z tego nie skorzystam bo mam swoje rozwiązanie, ale chętnie zobaczę co jak działa i się pobawię, ewentualnie w czymś pomogę
@dog_meat: Myślę, że chyba bym wolał raczej jakiś ogólny opis pomysłu, idei. Jakbym się kiedyś bawił, to raczej spróbowałbym napisać coś sam. W końcu samodzielnie napisane rozwiązania bawią najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dog_meat: najbardziej mnie interesuje integracja z inteligentnymi rozwiązaniami. Można się bawić w dodawanie arduino czy esp do różnych żarówek i innych takich, ale skoro są rozwiązania różnych firm, to może warto z nich skorzystać? Integrujesz się z jakimiś xiaomi, sonoffa i innymi ifttt-ami?
@radekrad: Takie rzeczy robię niestety bardziej partyzancko (też ze względu na budżet). Tzn. kupuję np. jakieś tanie gniazdka sterowane pilotem, przechwytuję ich kody i później na odpowiedni event wysyłam kod. Na rzeczy typu Philips Hue, niestety nie starcza budżetu
@Gronekmaster: Póki co mam to na prywatnym Gitlabie. Myślałem o tym, żeby upublicznić, ale serwisy z początku projektu są w takim stanie, że w aż się wstydzę, że tak je napisałem. A to akurat najważniejsze z serwisów. Jak będę miał trochę więcej czasu, to przepiszę te najstarsze/najgorsze systemy i opublikuję.