•  

  #nano #xrb #raiblocks #kryptowaluty

  Wyniki przeprowadzonego stress testu dla sieci Nano (mainnet, 306 transakcji na sekundę - dla prównania: #btc 5, #dash 10, #eth 15, #bch 25 #ltc 50). Transakcje przechodziły w normalny sposób, sieć się nie nasyciła i nikt nie odnotował żadnych problemów związanych z działaniem sieci:

  https://medium.com/@bnp117/stress-testing-the-raiblocks-network-part-ii-def83653b21f

  Przypominam, że w testnecie jedynym ograniczeniem liczby transakcji na sekundę były ograniczenia sprzętowe. W porównaniu do innych walut, wyglądało to tak:

  GFY

  źródło: giant.gfycat.com

  •  
   A.....c

   +1

   @ajron_men:
   Oryginalny rozmiar: 26.903 MB
   Przetworzony rozmiar: 1.211 MB
   Zaoszczędzono: 25.692 MB

   GFY

   źródło: gfycat.com

  •  

   @ajron_men: a #steem , które już teraz obecnie obsługuje najwięcej transakcji ze wszystkich krypto?

  •  

   @ajron_men: Co to za manipulacje w gifie? Przecież w artykule jasno pisze:
   Average Broadcast TPS: 105.75TPS
   Remote Peak TPS (1S Average): 306TPS
   RaiBlocks.Club Peak TPS (5S Average): 172.8TPS
   Skąd te 7000+TPS?
   Już pomijam, że przez fakt iż transakcje są darmowe, bardzo łatwo o DDoS takiej sieci specjalnie zmanipulowanymi transakcjami.

  •  

   @mihaubiauek: 7000+ transakcji to testnet i tego dotyczył gif, w mainnecie poszło 306, o czym również pisałem - czytaj dobrze.
   Bardzo trudno o atak DoS, gdyż każda transakcja wiążę się z wykonanie PoW (2s +), co ogranicza tempo transakcji, które złośliwy podmiot mógłby wygenerować bez znaczących inwestycji w zasoby obliczeniowe. Dodatkowo, węzły które nie są pełnymi węzłami historycznymi, mają zdolność do okrojenia starych transakcji z ich łańcucha; to ogranicza użycie pamięci masowej pochodzącej z tego typu ataków dla prawie wszystkich użytkowników sieci.

  •  

   @mihaubiauek: sam protokół nie ma żadnego ograniczenia liczby transakcji na sekundę, 7000+ to teoretyczny limit ze względu na ograniczenia sprzętowe, a 300tps to wyniku testu przeprowadzonego przez użytkownika na reddit i tak jak napisał ajron_men te 300TPS nie miały absolutnie żadnego wpływu na działanie sieci i prawdopodobnie można by było dojść do dużo większej liczby. Co do drugiej części twojego komentarza, myślisz, że twórcy nie pomyśleli o zabezpieczeniu przed najbardziej znanym atakiem, czyli "penny spend" XD? Przeczytaj whitepaper.

  •  

   przeczytaj whitepaper.
   @endl: No właśnie przeczytaj. Bo wymieniają w nim możliwe ataki i podają ryzyko jako średnie. PoW huja zabezpiecza przed atakiem nawet małego botnetu. Transakcje można specjalnie preparować aby nie były tak łatwo przyswajalne przez węzły i o tym również jest w whitepaperze.

  •  

   @ajron_men a jak wypada iota?

  •  

   @Amelcio: nie śledzę za bardzo projektu, ale z tego co wiem, koordynatorzy, którzy są czasowym rozwiązaniem, skutecznie hamują maksymalną ilość transakcji per sekunda. Dodatkowo, strasznie im wallet zamula i ludzie się skarżą na długi czas transakcji. Teoretycznie, w IOTA czym więcej użytkowników i transakcji, tym jest szybciej. Podobnie jak w #nano ograniczenia są ściśle związane ze sprzętem, nie z protokołem. Różnica polega na tym, że #nano w tej chwili działa - jest darmowe i błyskawiczne, #iota może będzie działać, kiedyś tam...

  •  

   @ajron_men Widzę, że znasz się na rzeczy. Wiesz może czemu XRB reklamuje się jako kryptowaluta podobna do Iota z tą różnicą, że ma być środkiem wymiany człowiek <-> człowiek a nie tak jak Iota, maszyna <-> maszyna. Tylko że środkiem wymiany p2p jest gotowka, fizyczne pieniądze. Przesyłając kryptowaluty zawsze korzystamy z maszyn, telefony, komputery itp. Czemu więc tak się reklamują?

  •  

   @Luszian: jest podobna w tym znaczeniu, że działa błyskawicznie i jest darmowa (zupełnie jak docelowo ma działać IOTA) - dlatego często się porównują. Żeby tak się stało, w IOTA muszą zniknąć koordynatorzy (centralizacja systemu). IOTA posiada kosmiczną technologię (rocket science wśród kryptowalut), dzięki której wraz ze wzrostem użytkowników, będzie rosła liczba transakcji na sekundę - odwrotnie jak w klasycznym blockchainie. #nano ma służyć przede wszystkim do maksymalnie prostych płatności: darmowych, błyskawicznych, nieodwracalnych, p2p, bezpiecznych i ekologicznych - w końcu ich motto to: "Do one thing, and do it well".