Wpis z mikrobloga

@Misiu90: 1500zł, wzmacniacz + kolumny, może cd jak wejdzie w budżet. Wchodzi w grę używka, pokój 10-15m2, 90% hip-hop. Kolor srebrny, bo mam gramofon JVC z lat 80., który fajnie by się komponował. Kolumny mogą być czarne/drewno. Fajnie jakby był spoko wygląd.

Do tej pory słuchałem na Unitrze PW-7010 + Tonsil Zgc 40-8-580 i ogólnie sam sprzęt brzmiał całkiem ok, problem jest ze słabą współpracą wzmacniacza z gramofonem (buczenie, wejście phono
@fredperry: Tannoy M1 lub M2 + jakikolwiek japoński wzmak z wyjściem PRE OUT, np. do M1 wystarczy system Denon UD M30 albo M31

Pod pre-out kupujesz tani ale duży sub aktywny który wrzucasz do szafy

Przy zakupie kolumienek sprawdź czy mają naklejkę "Made in UK" lub "Made in Europe"
@fredperry: chociaż, sub nie będzie konieczny, chyba że lubisz dużo basu - skoro hip hop, pamiętaj że dobrze jest dać kolumnom trochę przestrzeni dookoła, najlepiej z pół metra od każdej ze ścian, jeśli masz mało miejsca w pomieszczeniu to lepiej poszukać czegoś z przednim bass-reflexem albo wysokiej klasy sprzęt pc-audio w podobnym budżecie. W końcu nie chcemy dudnienia czy dźwięku który będzie męczący.
@Misiu90: Raczej nie przepadam za dudnieniem, lubię miękki bas i raczej suba nie potrzebuję. Czytałem o Tannoyach czy Missionach i wszystko ok tylko ich wygląd mi nie siedzi... A u mnie to też ma znaczenie bo lubię dobre wzornictwo i jestem fanem wzornictwa z lat 80. Wyjęcie bebechów i zrobienie swojej obudowy wchodzi w grę czy traci się właściwości?
@fredperry: IMO kolumny Tannoy z serii Mercury wyglądają lepiej niż jakakolwiek następna generacja, ale oczywiście, kwestia gustu. Tak z ciekawości, czy mógłbyś wkleić zdjęcie przykładowych kolumn które ci się podobają?