•  

  Czemu spora część Żydów nienawidzi Polaków - a znacznie mniejsza nienawidzi Niemców? To wydaje się zagadką. Polska zawsze gościnnie przyjmowała Żydów, przedwojenne rządy sanacji były zdecydowanie filosemickie - natomiast podczas wojny to narodowi socjaliści, w 99 proc. Niemcy, mordowali głównie Żydów. Więc dlaczego?

  Po odpowiedź sięgamy do książki "Książę", w której słynny teoretyk władzy, śp. Mikołaj Machiavelli (1469-1527), poucza władców, jak powinni rządzić. Jest to książka bardzo realistyczna, niezwykle cyniczna - ale porady bardzo praktyczne. Podobno Stalin sypiał z "Księciem" pod poduszką - dzięki czemu udało mu się nie zostać obalonym, choć budował tak absurdalny ustrój jak socjalizm, co wpędziło kraj w potworną biedę.
  Otóż istotna tu porada Machiavellego brzmi:
  Nigdy nie krzywdź człowieka - bo zrobisz sobie wroga. Ale jeśli musisz go skrzywdzić - to zabij go wraz z całą rodziną! I to wyjaśnia nasz problem.
  Praktycznie wszyscy Żydzi skrzywdzeni przez Niemców zostali skrzywdzeni w ten sposób, że wymordowano ich wraz z całymi rodzinami. A co z Żydami skrzywdzonymi przez Polaków?
  Na konferencji partii liberalnych w Pizie w bodaj 1985 r. spotkałem Żyda z Tel-Avivu (przedtem z Radomia). I on opowiadał mi ze łzami w oczach, jak przez prawie pół roku zbierał pieniądze na ogromną szybę na wystawie, jakiej nie miał żaden sklep w Radomiu. I miesiąc po tym, jak ją zamontował, jakiś antysemita stłukł ją kamieniem. I jemu się pięści zaciskały, gdy tylko o tym wspomniał.
  Żydzi skrzywdzeni przez Polaków albo dostali pałką w plecy, albo powywracano im stragany, albo zbito szyby, albo obrażono słowami "ty parchu!", albo nie mogli dostać się na studia medyczne, bo obowiązywał "numerus clausus", czyli maksymalny procent Żydów wśród studentów (nb. obecnie numerus clausus obowiązuje nadal, np. w wyborach). Tych Żydów jest mrowie - prawie każdy Żyd w Polsce czegoś takiego doświadczył - i opowiadał potem o tym dzieciom i wnukom.
  Każdy chce się pochwalić, jaki był wielki i ważny.
  Natomiast Żydów skrzywdzonych przez Niemców - praktycznie nie ma!
  I to chyba wszystko znakomicie wyjaśnia.

  #korwin #4kuce #4konserwy #polityka #zydzi

  źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   @Lord6Infamous: ja również polecam tą książkę, jest jak najbardziej aktualna.

  •  

   @Lord6Infamous: Czemu spora czesc Polakow, nienawidzi wszystkich wokol i wszedzie szuka wroga?
   To sa podobne narody wbrew pozorom.

  •  

   @Lord6Infamous: Nie zgadzam się z interpretacją i wyjaśnieniem Korwina. Co prawda niby w miarę trzyma się to kupy, ale tak naprawdę nie ma to przełożenia na dzisiejszą rzeczywistość.
   Pytanie główne brzmi: czemu spora część Żydów nienawidzi Polaków? A skąd w ogóle wiemy, że oni niby nas nienawidzą? Moim zdaniem to nie chodzi w tym wszystkim o emocje, czy uczucia, ale wyłącznie o interesy. Mianowicie, po pierwsze Polska stoi następna w kolejce do bycia pasożytowaną przez Żydów, a po drugie, ostatnie nasze działania - mowa oczywiście o ustawie o IPN - są nie tyle nawet zagrożeniem, co zagrożeniem zagrożenia dla rozbicia porządku historycznego. Ten owy "porządek historyczny" to fundament funkcjonowania zarówno państwa Izrael, jak i różnych organizacji i diaspor żydowskich na całym świecie, również w ich działalnościach na wszelkich polach. Polega on (ten "porządek historyczny") na założeniu, że z racji iż naród żydowski wycierpiał tak straszne rzeczy - czemu nikt nie może zaprzeczyć - to z tego względu należy im się traktowanie na specjalnych zasadach. To sprawia, że Żydom, zarówno w Izraelu, jak i poza nim, trzeba wybaczać różne "grzeszki", no bo w końcu za to co przeszli jako naród, to im się teraz należy.
   I tym sposobem w miarę płynnie na koniec przejdę do kluczowego błędu pana Korwina. Otóż nie sposób nie zauważyć, że za każdym razem gdy poruszamy "te" tematy - mówimy o Żydach jako jednej grupie-wspólnocie. Nie traktujemy ich jako każdego Żyda z osobna, ale jako zbiorowość. Więc czy Żydzi, którzy de facto zostali skazani na - przepraszam za wyrażenie, ale to słowo musi paść - "likwidację" swojego narodu przez nazistowskich Niemców, byliby dzisiaj w stanie pamiętać to, że kiedyś jakiemuś Żydowi raptem "tylko" wybito szybę w sklepie, a z drugiej strony zapominać, że inny, sąsiedni naród chciał całkowicie zniszczyć ich egzystencję?
   Ja swoje powiedziałem, ale oczywiście wnioski pozostawiam Wam i oczywiście nie twierdzę, że to ja na 100% mam rację.

  •  

   @pk347: czemu ty tak nienawidzisz wszystkich Polaków? Ciągle szukasz wrogów . Tyle dla was zdobiliśmh mogłeś tu przyjechać, dostałeś szansę na normalne życie, a nie ten syf na twojej Ukrainie i plujesz i plujesz i plujesz.

Gorące dyskusje ostatnie 12h