Wpis z mikrobloga

#androiddev #naukaprogramowania

Hej Mirki, mam problem. Próbuję połączyć się z własnym API za pomocą Retrofita i się trochę pobawić na danych, z tym, że nie mogę coś się połączyć do localhosta. Jakim adresem próbować to robić? Szukałem w Google i próbowałem tego, co tam radzili, ale nadal nic.

Na zdjęciu widać konkretnie o co mi chodzi. Mam pewność co do tego, że błąd leży w połączeniu emulator<->komputer, gdyż wszystkie zapytania są przetestowane, więc raczej z nimi powinno być wszystko w porządku.
Pobierz polskiniko - #androiddev #naukaprogramowania 

Hej Mirki, mam problem. Próbuję połą...
źródło: comment_iq7vO4dKpVhv3IkqZT7pBQtfsoqnEKwh.jpg
  • 6
@polskiniko: Ja chyba jestem za stary, ale kompletnie nie rozumiem Twojego pytania...
Czy pytasz jak sie polaczyc z localhostem twojego emulatora? czy z localhostem twojego komputer na ktorym jest odpalony emulator ? Jakiego emulatora uzywasz ?
@Mithrindil: Po ip komputer nic nie zrobi z emulatora. Moze probowac albo 10.0.3.2 gdy uzywa genymotion albo 10.0.2.2 AVD. Jezlie dalej nie moze sie polaczyc to cos musi blokowac polaczenie.
@ra_s próbuję połączyć się z emulatora do serwera (API) postawionego lokalnie na laptopie, na którym też działa emulator.
Emulator to jeden z wbudowanych w Android studio, bodajże Nexus 5x z androidem 8.1.

@Mithrindil dzięki za wskazówkę, jak tylko dojadę do domu, to sprawdzę ;)
@ra_s: głowy nie dam ale kiedyś łączyłem się z lokalnie postawionym serwem na kompie i wyadaje mi się że właśnie to było przez wewnętrzny adres IP. Możliwe jednak że odpalałem to na telefonie który był po prostu w tej samej sieci wi-fi... Podsunąłem myśl, a nuż się uda