Wpis z mikrobloga

Szlag trafił mój piekarnik. Wczoraj był piękny dzień.

To drugi w ciągu ostatnich czterech miesięcy. We wrześniu właściciel kupił nowy, tani sprzęt, który przeklinałem od pierwszego dnia. Nie nagrzewał się dobrze, nie rozprowadzał ciepła po komorze, nie miał dolnej grzałki, górna paliła, termoobieg wysuszał i dopiero wtedy palił.

Włączyłem go jak zwykle, chleb czeka, a tu bezpiecznik pstryk! Włączam, znów działa, ale nie grzeje.

Ci którzy mnie kojarzą, wiedzą że piekarnik jest najważniejszym urządzeniem w moim domu i lekko nie ma. Pierwszy wytrzymał dwa i pół roku i był doskonały, jak na takiego noname'a (w sumie po nim przestałem uważać Lamonę za noname).

Kask powiedzieć właścicielowi, że to guano padło po czterech miesiącach? Napisałem, że chcę kupić nowy piekarnik dla siebie, lepszy i dłużej żyjący. Że jeśli będziemy kiedyś się przeprowadzać, kupi sobie nowy albo odkupi od nas.

A właściciel się zgodził.

Mirki i Mirabelki jedzcie ze mną kanapki, w środę przyjdzie AEG z funkcją pary.

Załączam zdjęcie chleba na Guinnessie, ostatniego z tego piekarnika.

#bojowkapiekarska #gotujzwykopem #pieczzwykopem #chleb
tptak - Szlag trafił mój piekarnik. Wczoraj był piękny dzień.

To drugi w ciągu ost...

źródło: comment_eYSMFCn0TpTDj30YZ0Rm71rOOzC5mmKw.jpg

Pobierz
  • 13
@brzytew: kupię sobie i on ma z głowy temat. Ja mam kontrolę nad moimi narzędziami, on sobie załatwi kolejnego śmiecia jak będę zmieniał mieszkanie (bo kupi za mniej niż ja bym sprzedał) :)

Wiedział że kupuje najtańszy na rynku i zaraz po tym z nim rozmawiałem i mówiłem, że będzie niedomagał pewnie. Tylko wtedy było już za późno na wymianę.

@Graf_Orlok: A chodź weź, na Guinnessie i maślance :)
@tptak: daj znać za jakiś czas jak się sprawuje. Ja ze swojej kuchenki Beko jestem średnio zadowolony, bo mocno pali górę, ale już nauczyłem się z tym żyć. Chociaż moim zdaniem to powinieneś sobie kupić piec chlebowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Za Rofco bym zapłacił koło tysiąca funtów, to jeszcze nie ten moment, plus nie mam odpowiedniej instalacji w domu.
Rofco


@tptak: swoją drogą - to belgijska firma? Najtańszy model kosztuje niecałe €800, ale mały dosyć :D Nie wiedziałem, że takie małe piece chlebowe w ogóle istnieją. Widziałem dosyć kompaktowe konwekcyjne, ale niczego podobnego. Jeżeli uda mi się ogarnąć większe mieszkanie/dom w tym roku to będę szukał czegoś taniego do pieczenia pizzy.
@geuze: istnieją, ludzie w Stanach kombinują żeby takie sobie kupić.
Tylko jedna wada jest taka, że drzwiczki są duże i komora płytka. Jest taki jeden, nazwy nie pamiętam teraz, który jest bardziej chlebowy, a wygląda jak do zabudowy, coś na a, alfi?
W odpowiedzi na https://www.wykop.pl/wpis/29949867/#comment-106341501

@kicioch Generalnie nie zastanawiałem się teraz zbytnio nad modelem. To było trochę jak z mikserem Kenwooda, zajawiły mnie, długo potem przyszedł dobry moment i mam Kenwooda :)

Tu patrzyłem głównie na AEG z uwagi na funkcję pary, o której słyszałem pozytywne opinie, ale też dlatego, że używam jej bardzo regularnie, a widzisz jak skończyły przy mnie dwa piekarniki, które w specyfikacji nie miały funkcji z parą ( ͡
@tptak: Czyli ogólnie tak jak myślałam - para będzie fajnym dodatkiem :) O Hotpoint też dużo dobrego słyszałam niedawno, a nawet nie znałam tej firmy kiedyś :) dzięki :)
@kicioch: a, ważna sprawa: szukałem kuchenek z pojemnością 71 litrów. Niektórzy mówią że mają też 77, ale użytkowej 71. Jest sporo takich 66, a tu już mało trochę. Widać skok w dół wyraźnie.