•  

Przygotowania do X sezonu ACL trwają w najlepsze ;) Zapraszam do przejazdu Mclaren'em 650S GT3, po torze Nordschleife Endurance CUP. Czas okrążenia: 8:05:245 (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

#assettocorsa #simracing #acleague

źródło: youtu.be

•  

@SPEEDMAN: nie wiem jak to jest mozliwe, bo ja lambo nie robi mniej niż 8:40 :/

•  

@smatthy: trenuj, trenuj, trenuj. No i możesz od jakiegoś prosa wyciągnąć seta. Omijaj krawężniki na nordzie, większość z nich podbija. Obejrzyj jakieś onboardy innych graczy.

•  

@cienki137: no wiesz...coś tam pojechać umiem, jak na "normalnym" torze odstaję 2-3s to jest jeszcze ok, ale nie prawie 40 sekund na nordzie. Czasami zastanawiam sie czy nie ma jakiegos skrotu, bo taka roznica to przeciez przepasc ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet na sciagnietych setupach mam taki czas

•  

@smatthy: pojedz z kims kto umie, szybko zobaczysz gdzie ci bedzie odskakiwal, o ile nie stracisz go z pola widzenia po minucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@sierzchula: jest to jakiś pomysł (ʘ‿ʘ)

•  

@smatthy: obejrzyj tez sobie na YT jak ludzie kreca czasy, ja mam faze na jedna trase i co sie na yt napaczylem to do dzisiaj oczy przecieram jak oni to przejechali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@smatthy: nie ma co porównywać norda do innych torów. Na innych co około 2 minuty zaczynasz nowe kółko, nowe rozdanie i każdy zakręt możesz wymasterować. Ja na nordzie w różnych grach pokonałem od cholery okrążeń, więc jako tako jestem w stanie pojechać już od początku. Za to jak się nie zna toru i nie jest się doświadczonym simracerem... No to kicha.

•  

@SPEEDMAN Świetny przejazd
      Ale mam pytanie co do ABS i TC, to już drugi onboard na którym widzę że jeździcie z włączonymi, ja jeżdżę z ABS 1 a TC Off
      U kolegi SPEEDMAN oba są na 3 a wcześniej widziałem przejazd R8 @TheSznikers i tam było ABS 7, TC 3
      Zawsze tak jeździcie? Bardzo to ułatwia jazdę po "Zielonym Piekle" i czy na innych torach też jeździcie z podobnymi ustawieniami.

W Assetto gram od ok 2 tyg i wiele jeszcze muszę się nauczyć.

•  

@czarek90 Tak ja w GT3 zawsze jadę z jakimiś ustawieniami TC i ABS
      Pierwsze co musisz wiedzieć, to to że kierowcy w realu też używają tych ustawień. Nie jeżdżą z kompletnie wyłączonymi.
      Druga sprawa to że ustawienie ABS na 1 daje największe wspomaganie.
      W AC i w realu jest tak że 1 największe wspomaganie a 8 najmniejsze. Tak samo TC 1 to największe wspomaganie a 12 najmniejsze. Trochę to nielogiczne ale tak jest i trzeba o tym pamiętać.

•  

@TheSznikers to mnie zaskoczyłeś, byłem święcie przekonany że im bliżej 0/Off tym wspomaganie jest mniejsze, dzięki! :)

•  

@czarek90 Ogólnie ABS i TC zazwyczaj dostosowuję sobie pod tor, w zależności czy jest strasznie wyboisty, jakie zakręty itd. oraz do tego jak setup jest zrobiony - zazwyczaj jednak jest to TC - 6 i ABS - 3, oczywiście tak w Mclarenie, w innych samochodach może działać to inaczej. Tutaj na nagraniu widać wartości, które są domyślne na powtórce, więc to nie są te, na których jechałem podczas tego okrążenia. Normalnie w setupie na ten tor mam tak jak wyżej podałem - TC na 6 (czyli połowa mocy), oraz ABS na 3.

I tak jak Sznikers napisał, w AC im bliżej 1 tym mocniejsza siła działania wspomagania ;) Czyli 1 max, 0 oczywiście to off.

•  

@cienki137: @sierzchula: hej, okazało się, że kolka krecilem na innym (wydluzonym torze) z ta częscia z GP gdzie jest nawrót :D

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#rozdajo czeskie piwo Holba Serak x2, czeski syrop herbaciany z aromatem rumu do rozcieńczania Preso Caj oraz kopalnioki, szkloki i kawioki. Wystarczy zaplusować wpis, wysyłka do paczkomatu na terenie kraju na mój koszt.

W składzie kopalnioków jako barwnik występuje węgiel (roślinny), więc zwycięzca również będzie jadł węgiel jak my tutaj na #slask -u :)

Tyle jeśli chodzi o atencję, a teraz uwaga: planowane jest #wykopiwo w #rybnik w dzielnicy Nowiny-Maroko… ¯\_(ツ)_/¯

Przygotowujemy pewne atrakcje. Dla pierwszych ośmiu osób lane piwo Holba Premium gratis, następnie dla 8 osób zawody w rzutki. Zwycięzca otrzymuje możliwość puszczenia 8 utworów na maszynie grającej, drugie miejsce to 3 utwory, trzecie miejsce to 1 utwór. Osoba ostatnia za karę będzie musiała przysiąść się do babci Irki na pół godziny i jej słuchać, druga od końca na 15 minut.

Oprócz babci Irki na imprezie będzie również tata Tadzik, który jest takim człowiekiem, że gdyby był tatą niektórych tutejszych spierdolin, to wtedy nie byliby(śmy) takimi spierdolinami ;)

Tata Tadzik jak się rozkręci, to będzie grał na gitarze.

Planujemy to w piątek za około miesiąc, termin się może zmienić, ponieważ trzeba zgrać terminarze kilku osób, godzina 19. Osoby zainteresowane mogą obserwować tag #wykopiworybnik , poniżej dam także komcia do wołania.

Przed imprezą przygotuję informację o autobusach, Rybnik ma całkiem przyzwoite połączenie busami z #gliwice i #katowice , z rybnickiego dworca na miejsce autobusy także podam, włącznie z ostatnimi autobusami powrotnymi. Pociągi jakieś też jeżdżą, takie info również mogę przygotować.

Od północy wchodzi w grę impreza zamknięta bez limitu czasu, jakby ktoś sobie odwóz zorganizował, albo wracał rano :)

Do zobaczenia, mordy! :)

#wykoppiwo
    pokaż całość

odpowiedzi (15)

Ja pierdole, stoje wczoraj swoim moto na światłach i nagle patrze, podjeżdża do mnie jakiś debil z gówniakiem, który de facto przejechał na czerwonym, patrze a debil przecina ciągłą linię, łeb zza szyby wychyla jego gówniak i pyta "czy pan policjant to może na gume", no co miałem gówniakowi powiedzieć, mówię że nie, pytał coś tam jeszcze co mam w sakwach, myślę chuj, myśli debil że ja z policji więc ciągnie temat że bloczki mandatowe i inne takie, przecież nie powiem gówniakowi że mam przy sobie pół kilo bułgarskiej heroiny i pół martwej dziwki. Kurwa. Musze przestać jeździć w tej kamizelce odblaskowej z napisem POLSKA.

#truestory #takbylo #ciekawostki #heheszki #czujedobrzeczlowiek
    pokaż całość

odpowiedzi (12)

XD rzecznik wielkopolskiej policji( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #policja

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (39)