Wpis z mikrobloga

Chciałbym podziękować mirkowi, który tak świetnie polecił 'Into the wild' ale niestety skasował wpis.

Świetny film. Oceny moich znajomych były podzielone (na filmwebie) ale dla mnie obiektywnie to 8-9 ale dałem 10, bo żaden inny film tak skutecznie od dłuższego czasu nie próbował wycisnąć moich łez na końcu.
I to jeden z tych filmów, które uderza tak mocno ale delikatnie, że myśli się o nim przez kilka kolejnych dni.

Wiem, że po samym opisie z filmwebu nigdy bym nie obejrzał tego filmu.

Tylko fragment opisu mirka z cachu googla:

Po tym filmie założyłem firmę, zbankrutowałem (ale to ma małym zusie XD) Przejechałem z trójmiasta do Hiszpanii na stopa. Wróciłem i założyłem nową firmę. Poczułem, że mogę być kimś innym niż wszyscy.. nie muszę iść do wojska i #!$%@?ć 25 lat na emeryturę aby mieć stałą pracę, nie muszę brać kredytu.


#filmnawieczor #intothewild #film
wow - Chciałbym podziękować mirkowi, który tak świetnie polecił 'Into the wild' ale n...
  • 12
@BloodySabotage: Dodam, że filmweb: 7.9, imdb: 8.1 metacritic: 82%. Więc podtrzymuje, że film obiektywnie 8-9.

@w_o_w: nie ma czegoś takiego, jak opinia obiektywna XD Opinia może być tylko subiektywna


Oczywiście, że opinia może być obiektywna.
Np. większość ludzi potrafi obiektywnie ocenić czy osoba ma ładną twarz czy nie bo głównie wynika to z proporcji.
@Suheil-al-Hassan: Moim zdaniem opinia jest obiektywna kiedy jest udzielana zgodnie z pewnymi kryteriami, ogólnie przyjętymi dla danego rodzaju opinii.
Np. wydanie wyroku sędziego to nic innego jak udzielenie opinii o przedstawionych faktach przez sędziego.
A jednak chyba śmiało można powiedzieć, że jeżeli na nagraniu widać dwie osoby z czego jedna pociąga za spust a druga upada na ziemię to, że pierwsza zabiła drugą.
I jest to obiektywna opinia.
Wycena rzeczy przez