Wpis z mikrobloga

Widziałem jakieś wielkie ptaszysko. Na dole na skrzydłach miał białe plamy. Po takim opisie znalazłem w sieci jedynie orła przedniego.

Za wikipedią:

obecnie skrajnie nieliczny ptak lęgowy (ok. 30-35 par, 27 par w 2010r.). Występuje głównie w Karpatach[12] - przede wszystkim w Tatrach, Pieninach, Beskidzie Niskim i Sądeckim i Bieszczadach. Ocenia się, że znajduje się tu ponad 80% krajowej populacji, łącznie naliczono 30 par lęgowych (większość jednak w Karpatach Wschodnich)[13]. Kilka gniazd znajduje się również na nizinach, m.in. na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego[10]. Jesienią i zimą spotykane osobniki pochodzą często z północy Europy, to osobniki młodociane, które można spotkać w całym kraju. Stąd też wynika większa liczba obserwacji w tym sezonie.


Jeśli to on to, biorąc pod uwagę, że latał na południe od Lublinie, to miałem niezłego farta. Chyba, że znacie inne wielkie ptaki z takimi białymi plamami?
#ornitologia #ptaki #zwierzeta #przyroda
Promilus - Widziałem jakieś wielkie ptaszysko. Na dole na skrzydłach miał białe plamy...

źródło: comment_BkyRHmpkjOV1WDx8sb9MVUh19N8A6Zv2.jpg

Pobierz
  • 4
@aaadam91: Gołym okiem, widziałem z samochodu, więc na szybko zrobiłem fotkę kiepskim telefonem, na której jednak nic nie widać. Krążył kilkanaście metrów nad ziemią. Często widywałem jastrzębie, więc mam porównanie co do rozmiarów i ten był zdecydowanie większy.