Wpis z mikrobloga

Przepraszam, wołam dzisiaj ostatni raz¯\_(ツ)_/¯
Nie czaję niemieckiego, w sumie to wiem bo z polskiego też byłem słaby w zapamiętaniu wszystkich warunków
Na dodatek rzucacie mi terminy nomiativ , akkusativ i niby jest jedno z nich ale dobra...
Mam jedno pytanie, uczę się odmian i nie czaję czym to się różni że raz jest sein raz seine
wir trinken seine milch
wir trinken sein bier
W obydwóch przypadkach liczba mnoga wir trinken,
@pawelwykop: Na pocieszenie powiem Ci tak: niemiecki miałem przez 10 lat edukacji xD maturę napisałem najlepiej z całej szkoły xD po czym wjechałem do Niemiec, jestem tu ponad rok, codziennie czytam niemieckie książki, ogladam niemieckie filmy, a ledwo gadam xD już nie wspomnę, że często nie rozumiem an słowa gdy dwóch Niemców gada między sobą
@pawelwykop

Mam jedno pytanie, uczę się odmian i nie czaję czym to się różni że raz jest sein raz seine

To świadczy, że uczysz się nie efektywnie, ponieważ takie rzeczy są jasno wyjaśnione w każdej książce. Albo się uczysz chaotycznie, albo przerabiasz dany materiał pobieżnie. Może wpierw zastanów się, skąd wynika ten problem, zamiast się skupiać na samej gramatyce.
@Volki: na razie skupiam się na jak największej ilości słówek ale żeby robić duolingo trzeba coś czaić bo niby podpowiada ale w 5% samo duolingo źle podpowiada odmianę, słowa