Wpis z mikrobloga

Ktoś z Was przerabiał spalinowe auto na elektryczne?
Mam 20 letniego Golfa, który zaraz dokona żywota po raz 3 i zastanawiam się nad sensem konwersji na napęd elektryczny.
Myślałem, że to się da zrobić do 20k, ale póki mam info, że za 30k w górę mogę mieć 100km zasięgu i 90km/h.
Prędkość spoko, zasięg mniej.
Super byłoby mieć takie auto po mieście.
Koszt 100 km = 5 PLN ale nie wiem jaka jest żywotność tego wszystkiego. Baterie podobno po 5 latach mają 80% sprawności.
Pytanie, czy Golf tyle wytrzyma :-)
Ktoś zna temat?

#kiciochpyta #auta #samochodyelektryczne #samochody #elektryka
#tesla ( ͡º ͜ʖ͡º)
WooSan - Ktoś z Was przerabiał spalinowe auto na elektryczne? 
Mam 20 letniego Golfa,...

źródło: comment_xgpGstdWHe6QbEciUkrlwboEoEihFmho.jpg

Pobierz
  • 24
@BobekNierobek nie chodzi o robienie tesli tylko porównanie inwestycji z kupnem np używanego auta za równowartość konwersji
@Issac dzięki za krytykę, ale jeszcze bardziej wdzięczny byłbym gdyby była konstruktywna :-)
Jakie pytania powinienem zadawać według Ciebie?
@WooSan: był kiedyś materiał o gościu co przerabiał audi a3, stare jeszcze przed liftem, wpakował 60 tysięcy, ale miał zasięg 160km. Przerabianie starego auta w tym wypadku golfa będzie bez sensu jeżeli: zżera cię ruda, nie masz wystarczających środków pieniężnych, mieszkasz w bloku i nie masz garażu, a stację ładowania byś musiał założyć za pozwoleniem współdzielni, żeby ci wydzielili specjalne miejsce dla ciebie [sąsiedzi nie skumaja i tak beda ci zastawiac,
@WooSan: No to elegancko, to jeżeli dla zabawy i zapoznania z tematem jak najbardziej, natomiast opłacalność tj zwrot z inwestycji, długoterminowy, ale przynajmniej odpadają płyny. Natomiast pytanie co z bateriami, bo jeżeli mają żywotność np 8 lat to gdzieś je potem będziesz musiał zrecyklingować, a baterie są najdroższe w takich układach.

@WooSan: Nie idź w akumulatory kwasowe, albo żelowe... wejdź na ebay i wpisz: tesla battery module. Kosztują około 5k PLN za moduł 5kWh plus koszt transportu. Wyjdzie drożej ale będą o niebo lżejsze, mniejsze i bardziej długotrwałe.
Przelicznik to jest jakieś 20 kWh na 100km zasięgu (lub jak będziesz jeździł wolniej to może być troszkę mniej). Te baterie są w zasadzie nie do zajechania - spokojnie pociągną 20 lat normalnego używania.
@WooSan: Obejrzyj kanał tego człowieka:
https://www.youtube.com/channel/UCfV0_wbjG8KJADuZT2ct4SA
Kupił dwie rozbite tesle i złożył z nich jedną funkcjonalną. Część części sprzedał i nie licząc jego robocizny wyszło mu, że złożenie nowej tesli kosztowało go jakieś 5kUSD. Pewnie jak byś kupił rozbitą teslę to mógłbyś zrobić podobnie (o czas na to spędzony potraktujesz jako hobby i masz jakiś garaż). Koleś fajnie to podsumował:

Niektórzy mają hobby picie piwa. Ja składam swoją teslę. Każdy z