Wpis z mikrobloga

Któryśdziesiąty już raz z kolei listonosz nie przyniósł paczki zza granicy, za której wysyłkę zapłaciłem kilkanaście dolarów i muszę zasuwać na pocztę bo w skrzynce leży awizo, mimo że cały dzień jestem w domu. Rozumiem przesyłki z darmową wysyłką z aliexpress, że listonoszowi nie chce się nosić miliona drobnych bzdetów, ale w tym przypadku są to rejestrowane przesyłki np. z USA, Japonii, UK.
Pytanie pierwsze, czy listonosz ma prawo "nie mieć ochoty" nosić takiej paczki i z góry zostawiać mi awizo, nie sprawdzając nawet czy ktokolwiek jest w domu? Jeśli nie, to w jaki sposób mogę to zgłosić? Indywidualnie dla każdej takiej paczki za pomocą tego formularza https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2015/06/Formularz-Reklamacja_krajowa.pdf czy jest jakiś inny sposób? Formularz online oczywiście nie działa, bo czemu cokolwiek miałoby działać na tej poczcie.
#pocztapolska #kiciochpyta #zalesie
  • 7
@xerxes931 To też zależy np. od tego czy masz psa albo w ogóle wywieszony numerek domu. Jeśli masz tabliczke uwaga zły pies to listonosz nie musi doreczyc paczki i od razu awizo rzucić
@cytmirka: mieszkam na osiedlu, skrzynki pocztowe i domofon jest na przedsionku klatki schodowej i każdy ma do nich dostęp. Listonosz nawet nie bierze ze sobą tych paczek, zostawia je na poczcie i z góry wypisuje awizo.
@xerxes931: Ciesz się, że masz awizo. Mój listonosz wypisuje je sumiennie ale 'zapomina' (oficjalnie wersja jest taka że oczywiście je dostarcza) zostawiać w skrzynce (nie dostaje także sms). Otrzymuje dopiero kolejne. O przesyłkach nierejestrowanych (gabaryty odpowiednie do skrzynki - zwykłe małe chińczyki) można zapomnieć. Po każdym dymie na poczcie czasem wszystko wraca do normy i przez pewien czas jest ok a potem od nowa. Pisemna skarga złożona i oczywiście odrzucona:( Zmienić
@Andczej: tego to już nie wiem, jak to klasyfikuje poczta u nadawcy, niektóre to paczki np. która idzie DHL albo jakimś EMS i potem PP to przejmuje, ale oni wszystko traktują tak samo i każą po to zasuwać.
@Nashwb: no niestety. Gdyby jeszcze mój urząd pocztowy był jakiś ogarnięty to nie miałbym nic przeciwko, ale zawsze kolejki, zawsze babka za szybką nie ogarnia albo trafia się jakaś babcia płacąca 20
@xerxes931 jeśli paczka szła DHL to nie może być przejęta przez pocztę, chyba że chodzi ci o listy pocztowe te są przejmowane przez pocztę, ale to wciąż nie paczki
@xerxes931:
O kwalifikacji czy to paczka czy list decyduje nadawca podczas nadawania, a nie poczta/placówka u nadawcy.
Jak przesyłka została nadana jako paczka (nr Cx, Ex, Hx) to będzie to paczka przez całą jej drogę. Jak jako list (Lx, Rx, Ux, Vx), to będzie szlo jako list..