Wpis z mikrobloga

#koty #kot
Dobra, skoro nikt się nie zgłosił to ja przygarnę tego tygrysa którego wczoraj wstawiłem, miałem kota jak byłem na lvl ~6, poza kuweta, miskami, jakąś zabawką, drapakiem i oczywiście pierwszą wizytą u weterynarza, czegoś jeszcze potrzebuję na start?

Gdzie znajdę te wszystkie rzeczy w najniższych cenach?Odpada majfrend bo na dzisiaj tego potrzebuję

Mogę go przewieźć do domu w kartonie czy to akt bestialstwa ?
Będę go przewoził samochodem i na ten 1 raz to chyba zbędny wydatek
  • 13
@mchmjszk ponoc kota nalezy wypuszczac z kartonu/transportera tam gdzie bedzie miał kuwete. Czyli jesli kuweta jest w lazience pierwszy kontakt kota z domem zaczyna od lazienki.
@babochka: Dzięki bardzo! Dam znać popołudniu jak z drapakiem, może do tego czasu ogarnę coś na miejscu (mamy nowa kanapę, więc im szybciej tym lepiej) Właśnie też znajomy mi mówił o tesco, słyszałem też, że w Tigerze coś jest po taniości,podejdę na przerwie w pracy i sprawdzę
@Ertrael: Dzięki, dobrze wiedzieć, słyszałem, że koty są na tyle "czyste" ze szybko łapią o co chodzi z kuwetą, podobno za ~10 zł
@mchmjszk i obcinacz do pazurkow. Nasz niestety pomimo pierdyrialda drapakow upodobal sobie kanape w nocy, tylko w nocy.

@babochka tu sie nie zgodze, drapak musi byc od razu. My sie dzien spoznilismy i tapeta oberwana. Lepiej kupic chociaz nawet maly. Albo narozny
@Ertrael: właśnie mojego brata kot tak samo, ma drapaki, kartony i inne gadżety a w nocy napada na krzesła ( są obite materiałem) i je całe drapie tak szybko i ucieka, ale z drugiej strony to tylko mebel a jak nikt go nie weźmie do końca tygodnia to pójdzie do ciapkowa, trochę szkoda jak jest taki ufny i sam wchodzi na ręce
@mchmjszk:
- michę kota trzymaj co najmniej metr od kuwety
- na początek kuwetę otwartą używaj aż się kot nauczy że to jego miejsce do załatwiania potrzeb, potem polecam takie
zamknięte kuwety z drzwiczkami uchylnymi i filtrem przeciwzapachowym (plus jest taki że są duże i nie trzeba tak często je opróżniać)
- jeśli to kocur to obserwuj kiedy zacznie próbować znaczyć teren. Wtedy natychmiast do weterynarza i sterylizacja bo zapach moczu
@YogiYogi: Kotka, podobno bardziej trzymają się domu.
Mamy dosyć mały domek, już z miejscem na kuwetę i drapak jest mały problem, ale zobaczymy, może rzeczywiście to dobry pomysł.
Nie mam zamiaru trzymać go cały czas w zamknięciu, mieszkam "pod" miastem więc na wiosnę pewnie będzie wychodził na dwór, to nie powinien się nudzić :D

Znajomy mi opowiadał, że miał kiedyś kota który w ogóle nie drapał mebli, może ten też jest
@mchmjszk: z drapakami to jest tak, że taki drapak musi się kotom podobać, u nas przewinęło się multum drapaków i dopiero jak dostały płaski kartonowy to były na tyle zadowolone żeby kanapę zostawić :)
@YogiYogi: z tymi dwoma kotami to prawda, nam w schronisku powiedzieli że małe kotki trzeba adoptować w pakiecie :D
@Neye: @YogiYogi: @YogiYogi: nosz #!$%@? Mac co za ludzie, jak pisałem wczoraj, na przechowanie dali go do jakiejś kuzynki, dzwonię teraz cały podjarany jak przed pierwsza gwizdka powiedzieć, ze ja go wezmę i będę o 15 a ta karyna otworzyła rano balkon i gdzieś zaginął ()
Wydrukowali kartki jakieś i szukają go po osiedlu, No ale kurła kota 24 godzin nie upilnowała