Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wysłałem wczoraj CV do dużego korpo w środku mordoru

Dzisiaj będąc w pracy dzwoni telefon, laska z HRu tej firmy. Mówię że aktualnie nie mogę rozmawiać bo jestem w pracy, ale w godzinach popołudniowych spoko. Zrozumiała i się rozłączyła
Godzinę później dzwoni telefon do mojego szefa (siedzimy w jednym pokoju). To (chyba) ta sama laska, zadzwoniła się zapytać o moje referencje. Idiotka chyba nie zauważyła że tam nadal pracuję.

Teraz mam przewalone w obecnej pracy (JAK TO CHCIAŁEŚ ODEJŚĆ I NIC NIE POWIEDZIAŁEŚ, ZAPOMNIJ O URLOPIE LOL) a w tej co wysłałem raczej też...
#pracbaza #przegryw #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 32
@Vielokont: @Limonene: @bialegomisa: Sorry, ale co to obchodzi jej szefa (który pewnie nawet nie jest z Polski, skoro to korpo)? Jego firma z tego tytułu nie ucierpi, teoretycznie laska zrobiła to, co miała zrobić, a że #!$%@?ła przy tym po całości... cóż, pośmieje się z tego z team leaderem i tyle. No chyba, że jest na to jakiś paragraf i OP może przez to stracić pracę czy coś.
@bialegomisa sytuacja prawna jest... Dziwna :) z jednej strony ustawa o ochronie danych osobowych nie pozwala na takie działania bez zgody zainteresowanego, z drugiej niektórzy mówią, że jest to element procesu rekrutacji i wyrażasz na to zgodę pisząc klauzulę o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w CV.
@saracenxc: czasami przecież pojawiają się wprost klauzule. Nie wierzę, że nie było żadnego wyroku, że nie można domniemywać "w zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji" równa się informowanie obecnego pracodawcy? jak w lesie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: primo przystępując do rekrutacji wyraziłeś zgodę na przetwarzanie swoich danych do celów rekrutacyjnych (klauzula w cv). Przepisy jasno otrzymują co firma może a czego nie może zrobić w takiej sytuacji.
Zgłaszanie się po referencje (co śmieszne posiadając Twoja zgodę czy nie) jest niedozwolone i koniec kropka.
Secundo piszesz z anonimowych i powinieneś teraz anonimowo donieść co to za #!$%@? firma.
Tertio jak pisali wyżej, zgłoś to jej przełożonemu, laska poleci