Wpis z mikrobloga

O moim niesprawiedliwym banie na wykopie.
Tu @johanlaidoner. Byłem na wykopie prawie 6 lat. Raz miałem dwucyfrową pozycję w rankingu, nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet w pierwszej 50-tce byłem. Zresztą mało mnie to obchodziło, bo zawsze liczyła się dla mnie tylko przekazywana treść, a nie pozycja w rankingu itp.
Jako johanlaidoner dodałem mnóstwo wykopów, wiele bardzo popularnych, a 62 znalazło się na stronie głównej i niektóre z płomieniem oraz dodatkowo bardzo dużo moich wpisów na mikroblogu znalazło się na stronie głównej (pewnie prawie tyle samo co wykopów).
Moje multikonta dodały i dodają kolejne wykopy i wpisy na mikroblogach, które znalazły się na stronie głównej.
Tak więc byłem bardzo częstym gościem jako autor wykopów i wpisów na głównej.
Miałem mnóstwo plusów przy moich komentarzach i wiele osób w społeczeności, obecnie pokazuje prawie 100 osób, ale to tylko nowe osoby bo parę miesięcy temu usunąłem konto (potem przywróciłem) i osoby w społeczności się chyba usunęły wtedy jeśli dobrze kojarzę.
Miałem wcześniej parę banów, słusznych lub niesłusznych, jednak ostatniego bana (który potem przerodził się w permanentny) dostałem niesłusznie!
Tzn. inny z domowników założył sobie konto na wykopie na tym samym komputerze, a więc IP było takie samo, dostałem niesłusznego bana za multikonto, zgłaszałem to moderacji, ale nie cofnięto go, a więc zacząłem zakładać multikonta i dostałem bana permanentnego.
Tak więc zbanowanie mnie było niesprawiedliwe i do tego niekorzystne dla wykopu bo ja byłem jednym z najaktywniejszych i najwięcej wnoszących użytkowników.
Zamieszczałem ciekawą treść i kierowałem się tym co mnie bardzo kręci, a więc: uniwersalnymi zasadami jak sprawiedliwość, dobro, logiczne myślenie, szacunek do przyrody itd. Pisałem głównie o najważniejszych dla mnie krajach prócz Polski, a więc o: Finlandii, Krajach Bałtyckich (najwięcej Łotwie i Estonii, ale też o Litwie), a potem też o Skandynawii, RPA, Niemczech, Japonii oraz wielu innych krajach.
Moja zawartość w większości była ciekawa, innowacyjna i wnosząca nową dla większości treść.
Nie w stylu- facet wpadł do jeziora czy ktoś kogoś zgwałcił, ale były to rzeczy, które potrafiły pokazać dowody na jakąś kwestię i zmienić nieprawdziwą opinię wielu, często dość paradoksalne.
Nigdy moim celem nie był żaden spam, nawet gdy wrzucałem zdjęcia szwedzkich domów. Po co? A po co ludzie masowo wrzucają np. zdjęcia kobiet na wykopie? Po prostu pokazywałem skandynawskie podejście do budownictwa i życia, które uważam za najlepsze na świecie.
Podczas pobytu na wykopie zobaczyłem to o czym wiele lat temu przeczytałem w manifeście fińskiego seryjnego mordercy P. Auvinena, że w społeczeństwie jest 3% destrukcyjnych manipulatorów, 96% tzw. szarej masy poddającej się manipulacji oraz 3% inteligentnych indywidualistów nie poddających się tej manipulacji, podobnie jest z użytkownikami wykopu, niestety 96% to szara masa, 3% to elementy destrukcyjne, a 3% to najlepsi, inteligentni, uczciwi ludzie i do nich ja też należę w mojej opinii.
Wykop stracił po zbanowaniu mnie.

#stobanowdlajohana #tangodown #moderacja #wykop #ciekawostki #skandynawia #litwa #finlandia #lotwa #polityka #ciekawostki #technologia #swiat #wykopefekt #norwegia
Pobierz laidonerjohan - O moim niesprawiedliwym banie na wykopie.
Tu @johanlaidoner. Byłem n...
źródło: comment_aB5CzS5bLchBgK4exeQ4CF2zClc2DKE3.jpg
  • 7
Tzn. inny z domowników założył sobie konto na wykopie na tym samym komputerze, a więc IP było takie samo, dostałem niesłusznego bana za multikonto


@laidonerjohan: Nie dostałbyś bana, gdyby ten ktoś nie #!$%@?ł głupot, czytaj nikt go nie zgłosił. Albo po prostu zrobiłeś to ty, bo nawet ja przez jakiś czas mając aktywne multikonto nie miałem problemów. Wystarczy nie być idiotą, nie spamować, a sam ten wpis a dokładniej jego otagowanie