Wpis z mikrobloga

Dla mnie najlepsza walentynkowa propozycja i kinowa miłość. Czy są też tutaj ludzie, którzy autentycznie zakochali się w "La La Landzie"?

Może i zabrzmi to pretensjonalnie, ale ten właśnie film - w przeciwieństwie do większości musicali - ma własną duszę i wpływa na emocje osadzone w serduszku, a nie płynące z wizualnych wrażeń. La La Land nie ściga się z konkurentami na najpiękniejsze śpiewy i najbardziej finezyjne kroki taneczne. Stawia bardziej na oryginalność, nietuzinkowość, ale też morał historii, który wykracza głębią poza pewien utarty schemat w tego typu filmach. Ponadto La La Land stanowi piękną laurkę dla wszystkich niespełnionych marzycieli. Przekaz jest prosty - rzeczywistość brutalnie weryfikuje nasze cele i marzenia, ale mimo to żyjmy nimi dalej, bo bez nich pozostajemy z niczym.

Trzeba podkreślić, że to jeden z lepiej poprowadzonych filmów. Bardzo łatwo można było tutaj się pogubić, przedobrzyć lub zgubić przekaz. Ale tak się nie stało - reżyser Damien Chazelle wszystko miał pod kontrolą. Jego dzieło to istna perełka w historii kinematografii.

Ścieżka muzyczna to cudo.

Zakończenie to jedno z lepszych zakończeń ever.

Jedyne do czego mógłbym się doczepić to faktycznie wydaje mi się, że momentami ten film powinien mieć lepsze sceny choreograficzne. Widziałem w necie różne tańce i hulańce w rytm La La Landu i cóż... chyba zdarzały się lepsze, niż w filmie. Śpiewów nie będę się czepiał, ja raczej nawet wolę te niedoskonałe głosy, niż tenory liryczne a' la Luciano Pavarotti. 9/10
#film #kino #musical #walentynki #lalaland #waropoleca
Pobierz waro - Dla mnie najlepsza walentynkowa propozycja i kinowa miłość. Czy są też tutaj l...
źródło: comment_YUyNAmKYXhffx1fSgRu3Y8ktZY2gkdE3.jpg

Jak oceniasz "la la land"?

  • Arcydzieło 14.7% (14)
  • Rewelacja 15.8% (15)
  • Bardzo dobry 12.6% (12)
  • Dobry 6.3% (6)
  • Średni 6.3% (6)
  • Słaby 3.2% (3)
  • Bardzo słaby 2.1% (2)
  • Gniot 15.8% (15)
  • Jeszcze nie widziałem/-am 12.6% (12)
  • Nie znam i nie chcę poznać 10.5% (10)

Oddanych głosów: 95

  • 13
@waro: chyba najsłabszy muscial jaki widziałem, nie wiem czym zdobył taką popularność bo gra aktorska to drewno i sama fabuła sztampowa. Bardzo słaby.
@waro: nazywanie tego filmu musicalem jest nieco na wyrost, typowo musicalowe są tam może ze 2 fragmenty (niezbyt wybitne wokalnie/muzycznie), reszta to po prostu muzyka w filmie. Przemyślana scenografia i efekty. I zgadzam się, że dobre, zaskakujące zakończenie :)
@wonsz_smieszek: wykracza po prostu poza ramy musicalu, ale wciąż nim jest. "Drive" sklasyfikowany jest w kategorii "akcja", chociaż bardzo daleko mu do "szybkich i wsciekłych" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonsz_smieszek: Ocenianie filmów po kategoriach mija się z celem. Jasne, jeśli ktoś obejrzy ten film wyłącznie dla śpiewów i tańców to się srogo rozczaruje. Ale niedocenienie go, bo "słaby musical jak na musical" jest trochę płytkie.