Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukalem ostatnio pracy dorywczej i powysylalem troche cv. Odezwala sie do mnie wczoraj pani w odpowiedzi na ogloszenie "tajemniczy klient". Jednoczesnie odsylajac mnie na strone panel-waznaopinia.pl oczywiscie sprawdzilem ich wczesniej w ceidg i wszystko seems legit. Zapalila mi sie jednak lampka ostrzegawcza poniewaz podczas rejestracji wymagali miedzy innymi takich danych jak termin waznosci dowodu osobistego, co raczej nie jest wymagane do wygenerowania umowy. Niestety mleko sie rozlalo i wyslalem juz dane do weryfikacji wiec teraz siedze osrany, ze wema na mnie kredyt. Co moge teraz zrobic, zeby ograniczyc szanse na nieprzyjemnosci? Zastrzeglem juz dowod, ale boje sie ze sa jeszcze chwilowki ktore maja w dupie odpytywanie BIK i pozyczaja kase w ciemno. Ratujcie. #finanse #pracbaza #bezpieczenstwo #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #pomocy #daneosobowe i byc moze #oszukujo
  • 15
@fruwajacy_dronik zagubienia nie zglosisz bo ci każą iść do banku tylko. A tak zglaszasz prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa i po pierwsze muszą zerknąć kto to i co to. Po drugie masz wpis w aktach. Koniecznie bierz numer sprawy i cisnij aż przyjmą zgłoszenia.
imie, nazwisko, nazwisko rodowe, date urodzenia, miejsce urodzenia, pesel, numer dowodu, adres i adres korenspondencyjny no i termin waznosci dowodu


@fruwajacy_dronik: To właśnie jest potrzebne by dostać pracę, zapomniałeś jeszcze o NIP i podaniu osoby, którą należy zawiadomić, jeśli coś Ci się stanie.
No i adres Urzędu Skarbowego.
@fruwajacy_dronik: Dzięki za ostrzeżenie, do mnie też ta babka oddzwaniała przedstawiła profil firma odesłała na stronę panel-waznaopinia.pl widać że jacyś oszuści jak chcą takie dane, nie warto rozmawiać.